Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez egy 9 hónapos...

Normális ez egy 9 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

A kislány olyan furcsa. Nem nagyon tud semmit amit ebben a korban már tudni kéne. Mármint az értelmi fejlődésére gondolok. Nem eszik rendesen, nem néz értelmesen, de nem buta mert ha beszélek hozzá figyel. Szerintem nem foglalkozik vele sokat az anyukája. Meg nagyon merev a gyerek sokszor remeg, remegve mozog. Meg nem nagyon ad ki semmiféle hangot csak csukott szájjal hümmög. A játékokkal nem nagyon játszik csak a földhöz veri és folyton csak a szájában tartja. Viszont a mozgásfejlődése rendben van szépen áll, óvatos, ügyesen esik már ha borul.

Csak szerintem az értelmi fejlődése nincs rendben. Azért gondolom mert az én kislányom ebben a korban már mindenfélét tudott amit ebben a korban kell. Szóval szerintem nem sokat foglalkoznak vele. Ezt nem veszik vajon észre a védőnők vagy a doki?

Szerintetek ez normális ez a viselkedés a babánál? Mi lehet az oka hogy ilyen?


2009. okt. 20. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem amiket leírsz azzal így nincs semmi gond egy 9 hósnál, szerintem neked kicsit nagyok az elvárásaid, az hogy szépen áll neked már okés (más ilyenkor örül ha felül), de hogy még nem eszik egyedül, nem beszél és a játékokkal nem manipulál az már nagy gond neked. Nagyon ügyes kisbabád van ha ő már mindet tudta ennyi idősen, szerintem inkább örülj ennek és hagyj másokat, mert nem minden baba ugyanolyan.
2009. okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nehéz megítélni látatlanban. Kicsodád az anyuka? Vele kellene beszélni első körben, megosztani vele az aggodalmadat, óvatosan, hogy ne essen pánikba, de határozottan, hogy elvigye szakemberhez, aki megállapítja majd, hogy van-e gond, és ha igen, mi a teendő.
2009. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Ja, ha nem beszélnek hozzá, nem énekelnek neki, nem úgy foglalkoznak vele ahogy kell. Akkor fordulhat elő ilyesmi.

Nem tudom, a védőnők ilyenkor hol a p***ban vannak!??


A családban van egy 4 éves gyerek, akivel az anyukája nem foglalkozott, még nem beszél.

3! évesen vitték orvoshoz.

Most mindenféle mozgásfejlesztésre jár a kisgyerek.

Olyan foglalkozások ezek amik javítják a beszédkészségét is.

Persze kishugi is kellett nekik, 2,5 éves ő legalább valamennyit beszél, de nem a korának megfelelően.


Az ilyeneknek minek gyerek?

2009. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Remélem az első válaszolónak van igaza.Csak nekem fura a baba.Amúgy aranyos kislány, mosolyog is ha hozzá beszélek. Szomszédé a baba és nemrég ismerkedtünk össze, nem tudom hogy mondhatnám neki el. Lehet hogy csendes megfigyelő és később kidurran belőle a sok tudomány. De ez a merevség is meg a remegés fura.
2009. okt. 20. 22:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :).
2009. okt. 20. 22:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg egyszer miért remeg.
2009. okt. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!