Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, akinek 1 év...

Van olyan anyuka, akinek 1 év körüli babáját fitymaszűkület miatt megműtötték?

Figyelt kérdés
Ha igen,akkor hol műtötték?És írna nekem valamit a műtétről és az utána következő napokról?Köszi
2009. okt. 20. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves volt, amikor a műtétet csinálták. Ha így is érdekel szívesen leírom.
2009. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze,érdekel,köszi.
2009. okt. 21. 08:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan mértékű volt a letapadás, hogy csak műtéttel lehetett rendbe hozni. Ha pisilt a kukaca uborkára duzzadt. Nekünk a doki azt mondta, hogy érdemes megvárni a szobatisztaságot (kb. 3 éves kort). Nektek miért kell ilyen korán megcsinálni? Én úgy tudom ez még változhat, ha tornáztatjátok füri közben még rendbe jöhet. Nem korai még? De gondolom a doki mondta, én meg nem vagyok az. Szóval a műtét reggelén se enni, se inni. Korán kellett bemenni, mivel kicsi ő volt az első műtét a dokinak aznap. Kapott kúp formájában vmi altatót, attól elkábult. Bevitték a műtőbe, amikor kihozták akkor sírt a kábulattól. Volt egy kis kötés a kukin. Aztán kamillázni kellett. Mondjuk első 1-2 nap fájdogált neki, de igazán csak akkor ha kamilláztuk. Egyébként nem panaszkodott. 1 éjszakára bent kellett maradni, apa maradt vele. Másnap hazajöttünk. Mi egy jó darabig lámpáztuk (bioptron), sztem attól hamarabb rendbe jön. Egyébként ez igazán kívülről tűnik rémségesnek, a kisfiam elég jól viselte. A másik fiamnak is meg kell csinálni, vele is megvárjuk a 3 évet, akkor kell visszamenni. Amúgy nagyon csini a kukaca, kint van a feje és ennyi. :-)) Lehet csak részlegesen körülmetélni vagy teljesen. Ezt a dokival meg lehet beszélni. Nyíregyházán csinálták a műtétet. Egy jó tanács a műtét utánra: a fiam műtét után kb. 1 héttel egy kicsit túlpörgött és a játék hevében megpattant egy ér a zacsijában. Hát elég csúnya látvány volt, de azt mondta a doki, hogy ilyenkor ez előfordul, mert érzékenyebb ez a terület. Szép lassan felszívódott és nem maradt semmi nyoma. Ha vmi még érdekel segítek szívesen! :-)
2009. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy másik anyuka vagyok, szintén egy éves a babám és valószínűleg nem ússzuk meg mi sem a műtétet sajnos. Azt szeretném kérdezni az előző válaszolótól, hogy lelkileg sem viselte meg a kisfiadat a műtét, a fájdalom?


Mert hallottam olyat hogy minél előbb érdemes megcsináltatni, hogy egyáltalán ne emlékezzenek rá a kicsik, mert később már felfogják mi történt és emlékeznek rá, szégyenlik, nehezen dolgozzák fel, ilyesmi.


Ezért bár tudom hogy át kell esnünk rajta, az időponttal kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok. Nem akarok kiszúrni vele azzal, hogy túl sokáig húzom az időt, ugyanakkor annyira féltem a fájdalomtól hogy reménykedek hogy helyrejön magától, pedig a védőnő szerint nem sok esély van rá.

2009. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én 1 3. anyuka vagyok. nekem azt mondta a gyerekorvos, h 3 éves korig van idő, h engedjen a bőr. tornával elképzelhető, h helyrejön. nekünk is nehezen indul a dolog, 17 hónapos a fiam, a vízben és aztán a pelenkázón is húzogatom neki és már engedett kb fél centit 2 hónap alatt. remélem, h rendben lesz neki.
2009. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első anyuka vagyok. Én a saját tapasztalataimat írom, az én fiamat nem viselte meg a műtét. Egyáltalán nem okozott nála problémát. Mivel már "nagy " fiú volt, elmagyaráztuk neki műtét előtt, hogy mi fog történni és megértette. Én sokkal jobban paráztam, mint ő. Nagyon ügyes volt. Egyedül az altatás után sírt amikor magához tért, de az sem tartott sokáig. Ahogy az utolsó írta, azért szokták megvárni a 3 évet, mert addig esetleg változhat a dolog. De a mi esetünkben ez nem így volt. A kukin egyáltalán nem lehetett felhúzni a bőrt. A védőnőt meg nem értem, miért cukkolja az anyukát:-(( Menjetek el egy szakorvoshoz, urulógushoz és ő elmondja mi történik.
2009. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még esetleg annyit, hogy mi a műtét után sokat "dicsértük" a kukiját. Nekünk is úgy kell a dologhoz hozzáállni, tudjátok a gyerekek megérzik amit mi is gondolunk. A 3. anyukának, ha már megmozdult a bőr és látszik a kuki vége akkor sztem már nem kell a körülmetélés. Nekem 3 fiam van, az elsőnél műtét, a másodiknál várjuk a 3 évet szintén műtét, a 3. még csak 10 hónapos de nagyon úgy néz ki, hogy a bátyjáit örökölte.
2009. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20.48-as vagyok, köszönöm a válaszod kedves első, nagyon megnyugtató, komolyan ez az első pozitív tapasztalat (ha szabad ilyet mondani) amit eddig a témában olvastam! Mondjuk már az is megnyugtat hogy egyelőre elnapolhatom a dolgot.

A védőnőm védelmében írnék annyit, hogy sajnos tényleg nagyon pici nyílás van csak a kisfiam kukaca végén (mármint a fitymán). Két hónapja tornáztatom és kezelem körömvirággal és jó ha egy millimétert javult, de talán annyit se. Valóban nagyon erős a letapadás sajna.

2009. okt. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nyugi, én azt mondom ez legyen a legnagyobb probléma velük:-)) első voltam
2009. okt. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!