Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az érdekelne, hogy újszülött...

Az érdekelne, hogy újszülött mellett, hogy jut időtök főzni? Megoldható?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok híve se a kajarendelésnek, se a fagyasztásnak és a félkésztermékeknek sem. Mindig magam főzök mindent, miután sikerült szalmonellózist kapnom egy étteremből még a terhességem előtt. Ti hogyan főztök?
2009. okt. 20. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az első 2hónapban nem főztem, vagy csak egy héten egy-két alkalommal. Anyukám a közelben lakik és mindíg Ő segített ebben. Persze másban is. Utána már főztem majdnem minden nap, vittem magammal a babát a konyhába, vagy akkor csináltam kaját ha aludt. Mindíg valami gyoran elkészülőt csináltam, nem álltam órákat a konyhában, így másra is jutott idő, és a lányommal is tudtam foglalkozni.
2009. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Újszülött korában nem főztem, minden csepp energiámra szükség volt. Egy közeli menzáról hoztuk az ebédet. Amikor nagyobb lett, visszatértem a főzés világába :-)
2009. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó gyorsan!Viccet félre téve,igyekszem egyszerűbb kaját kitalálni,és reggel elkezdem a főzést,ha 11-ig nem tudom megfőzni,akkor valami mirelitet előveszekmvagy tojást sütök,szendvics stb.Mindig 2 napra főzök.Nagy találmány a hordozókendő-ebben elringatom mire mosógépet megtömöm,teregetek,főzök.Ha nézelődhetnéke van,akkor a hordozóból nézi a sürgést.Ami bonyolult,fél kézzel nem megoldható(mert főztem már ölemben a gyerekkel is)azt olyankor végzem ,ha van pesztra!
2009. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyobb a babám, de mikor megszületett sajnos nem sok segitségem volt. Az első héten a párom itthon volt velünk, az anyósom is átjött akkor nem volt gond ilyesmi. Utána pedig általában olyan kaját csináltam amit másnap is szivesen megeszünk (bár nem szeretek 2 napra főzni), és akkor amikor volt egy kis időm. Több szakaszban készült el a kaja, két etetés, két alvás között. Órákig tartott :)De lassan lassan belerázódtam. Sok kitartást! :)
2009. okt. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hu hát nem valami biztató a jövő :-), azt nem is írtam, hogy persze nulla segítségem lesz. Na de muszáj lesz megoldani! Köszi a válaszokat!
2009. okt. 20. 15:18
 6/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok!Nem aggódj,én ezt a lányommal csináltam,aki kőkeményen hasfájós volt!A fiam evett,aludt,ha fel volt nézelődött.Álom gyerek volt a fogzásig.A lányomnál fél éves koráig anyukám főzött,a fiamnál úgy adódott,hogy hónapokig én főztem anyósoméknak is!
2009. okt. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Újszülött mellett még volt időm főzni, mert evett, aludt a kisfiam. Aztán kevesebb időm lett, ahogy már kúszott, mászott, többet ébren volt.

De most 19 hónaposan már... hát mit ne mondjak, hamar-gyorsan-finomat-több napra főzök. És 1 hónap múlva érkezik kistesó...

2009. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Be a gyereket a hordozókendöbe! Ott alszik nyugodtan, közben minden olyan házimunka elvégezhetö, amihez nem kell hajolgatni, tehát sajnos a porszívózás nem :-( De a fözés minden gond nélkül, meg a mosogatás is :-) És hordozókendöt már újszülött esetén is lehet használni. Csak hát persze ez azt jelenti, hogy egész idö alatt cipeled. De meg lehet szokni. Nekem nagyon bevált.
2009. okt. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem semmi segítségem sem volt a második gyereknél. Még szülés előtt megmondtam magamnak, hogy meg tudom oldani. Császárral szültem, keddi nap, pénteken hazaengedtek. Vasárnap már ott rotyogott a húsleves. Csak az járt a fejemben, hogy a családom nem éhezhet ( nálunk senki sem eszi a vett kaját). Ez az egész olyan erőt adott nekem, hogy szerintem még a sebem is gyorsabban gyógyult. Azóta is heti 6-7 alkalommal főzök.
2009. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem neked! És köszi a többi választ is. Végülis most +9 kg többletsúlyt cipelek, a kendőben meg a baba sem lehet több 5-nél :-) eleinte...
2009. okt. 20. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!