Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi válik be ekcémára?

Mi válik be ekcémára?

Figyelt kérdés
A 10 hónapos kislányom feneke és nunija egyik napról a másikra nagyon ekcémás lett, nem csak piros, hanme kifejezetten ekcémás. A bőrgyógyász rázó keveréket írt fel, meg boraxos kenőcsöt, de az nem segített. Nektek mi vált be?
2009. okt. 20. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos babám vállán van egy ekcémás foltocska, ADVANTAN nevű krémet adott a doki. Pár napja használjuk, de tuti elmúlik tőle, már nem vakarja véresre, egyre szebb.
2009. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam szinte születése óta ekcémás:-S

NAgyon sokmindent kipróbáltunk már, kizárólag az Elocom tartalmú gyógyszertári krém jött be /vényköteles/. Doki írja ki. Erős, de az orvoa szerint többet ártok, ha összevissza kenegetem minden sz+rral és szétvakarja szegénykém a bőrét, minthogy 3-4 napig kenem a szteroiddal, aztán hetekre letehetjük.

Igaza volt. Egyre kevesebbszer kell a krém, remélem kinőjük.

2009. okt. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is 7hónaosan jött elő, azt mondta az orvosunk hogy valamelyik étel hozta ki. A paradicsomos volt az amit nagyon szeretett :( Mi nem csináltunk mást, mint minden pelenkázáskor kamillateával töröltük át és száradás után jól belemaszíroztuk az érintett helyekre a sudocrem-et. Egy hónap alatt rendbejött és azóta eltelt másfél hónap. Se hír se hamva, de még mindíg a sudocrémet használjuk és heti 3 alkalommal a kamillás mosogatást csináljuk neki. Remélem ezek után sem fog előjönni :)
2009. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Locoid, szintén vényköteles, gyerekorvos írta.
2009. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász írt fel fürdetőkrémet, nappali krémet, rázókeveréket, és éjszakai krémet, valamint Advantan kencét.

Na, ezek együttesen segítettek...

2009. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Marly Skin bőrvédő hab nagyon hatásos, megakadályozza az ekcéma újboli megjelenését, illetve pelenka dermatitisz ellen is jó.
2011. ápr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én tudok ajánlani egy jobbat! Nálam csodákat művelt...

Eszter holt-tengeri iszapos szappanja!

Kb. 1,5 éve jött egy ekcémás folt a lábfejemre, valami szörnyen nézett ki néha, viszketett, feszült... kipróbáltam rá pár csodakrémet, mondanom sem kell, hogy kukába való az összes... aztán gondoltam kipróbálom Antalovics Eszter szappanját! És bevált! Bár az elején türelmetlen voltam ezzel is, de kb. 2 hét használat után észrevettem, hogy nem viszket, halványul! Ma pedig már csak a folt helye látszik, hogy ott világosabb a bőr, mint a környező részeken (nem tudott lebarnulni :) ). Sem vörös folt, sem viszketés, semmi, és vissza sem tért!

Ezek a képek szerintem mindent elmondanak:

[link]

Elsőre szerintem mindenki ódzkodik az ilyen internetes rendelésektől, de ebben tényleg lehet bízni. Az ára sem annyira borsos, és nagyon-nagyon sok pozitív véleményt lehet róla olvasni.

Esztert itt lehet megtalálni:

[link]

[link]

[link]

Ekcémára mindenképpen a holt tengeri iszaposat ajánlom, én minden reggel felhabosítottam az érintett területen, majd lemostam.

De a többi szappant is merem ajánlani, fürdésre, arcmosásra, főleg a kókuszos és a csokis nálam a nyerő :)

2011. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!