Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hete nem szoptatok, mert...

3,5 hete nem szoptatok, mert teljesen elapadt a tejem. Ma este viszont lázas lettem, fáj a fejem és a mellem, újra van tejem. Volt vki hasonló helyzetben? Mit lehet ilyenkor tenni? Kenjem vmivel?

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

tedd mellre a babát!

A láz ellen használj borogatást, priznicet, hűtőfürdőt!

Ha fáj a melled, picit arra is tehetsz vizes kendőt.

2009. okt. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
fejd ki, ez a tejláz, ezek szerint csak fokozatosan szabad abbahagynod a szoptatást: minden nap fejned kell, de egyre kvesebbet. nem szabad azonnal abbahagyni...
2009. okt. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de az a baj, hogy már nem szopizik, csak harapja a mellemet :( Ezért is kellett abbahagyni.
2009. okt. 19. 21:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, valami tévedés volt, hogy elapadt volna a tejed, termelődött, de nem ürült, s most begyulladt.

Vegyél be lázcsillapítót, de úgy ne szoptass, hanem lassan óvatosan tapintatosan fejegesd ki! Biztos fáj, de enyhülni fog. Három nap alatt meggyógyul, és újra szoptathatsz!

Biztos fáj, talán még a könny a szemedbe szökik, de óvatosan. Az első gyantázásnál ez se rosszabb! És enyhülni fog. Közben állott vizes ruhával borogasd!

Igyál nagyon sok citromos teát, egyél nagyon sok fokhagymát! Akkor hamar legyűröd a gyulladást! Hagymalevest is ehetsz.


Ha enyhül a csomó, és elmarad a láz, akkor szoptathatsz.

2009. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem szopizik, akkor becsüccs a fürdőkádba, meleg vízes zuhany a cicre, aztán masszázs, majd fejés, ha van gép az jó!

Egyébként meg urtica urend 15 vagy inkább 30 ch, de a patikus egít majd!

Jobbulást!

2009. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Aztán olvastam hogy harap. De talán ha kicsit éhesebb lenne, újra szívna. Ha rendbejön a melled, próbáld meg neki kicsit nyomni(fejni egy cseppet) a kis szájába! Hátha rájön még, mit kell csinálni!
2009. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem volt több tejem, fejtem kézzel is, de egyszerűen elapadt. Nem is volt gond, ezért lepődtem meg, hogy 3,5 hét elmúltával megint volt néhány csepp és ezek a "mellékhatások".
2009. okt. 19. 21:46
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a gyors választ, nagyon sokat segítettetek!!!
2009. okt. 19. 21:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Szoptatni lázasan is lehet, már ha nem vettél be lázcsillapítót. Én is ajánlanám a homeo bogyókat. A feleségemnek mindig használt. Kitartás, a picúr fog rá emlékezni, mi a finom neki igazán! :)
2009. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha sikerül akkor vedd rá a babádat hogy szopizzon:) amikor tejlázam volt lezuhanyoztam de mivel volt tejem hideggel nem volt szabad, mert az apaszt.. elővettem afiam és megyed óra alatt levitte a lázamat az hogy leszívta a mellem.. közben nekem is pelus kellett volna mert majd besz...m annyira fájt.. sírtam már a zuhany alatt is, de akkor amikor szívta csillagokat láttam..

ha már nem akar szopizni akkor is próbáld meg a tejeddel.. lefejed és add neki azt ennél jobb kaja nincsen.. ha véglképp elválasztotta magát hát akkor nincsen mit tenni hideg vizes borogatás, kevés ivás néhány napig és homeos- bogyók.. ez apasztó hatású..


de drukkolok, hogy a babó visszatérjen a cicire!

Az én fiam 7 hónaposan térült el tőlem de visszacsábítottam:)

2009. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!