Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám minden étkezés...

2 hónapos babám minden étkezés után bukik. Kezdek aggódni miatta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csak anyatejes, és van úgy, hogy 20 perc múlva bukja ki az ételt, és sokat. Van, h többször is egymás után.
2008. jún. 25. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy mennyiség jön vissza szerintem mutasd meg orvosnak minél hamarabb nehogy kiszáradjon ilyen melegben.
2008. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg majdnem függőlegesen tartva etetni,és etetés után kb fél óráig függőlegesen tartani.(nem kell ringatni,ütögetni a hátát,max megsimogatni gyengéden.

Nekem ez vált be,mert kaja után büfizett utána letettem és annyira mozgolódott,emelgette a lábát,hogy kijött minden.

Attól is lehet hogyha sokszor eteted és sokat eszik.

Azért nem ártana szólni erről a dokinak mert tud rá írni zselésítő anyagot,vagy szükség esetén elküldi vizsgálatra.

2008. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként szépen fejlődik, többet is hízott egy hónap alatt 1kgnál. Rövid ideig szopizik, (5-6 percig) arra gondolok, hogy ömlik a tej a szájába, és nem győzi nyelni. Mert van, hogy nem is szopik, csak nyel. Fejjek le és adjam cumiból? Vagy lefejjem az előtejet? De nem mindig van így. Vagyis nem mindig ˝ömlik˝... heeeelp
2008. jún. 25. 16:31
 4/10 A kérdező kommentje:
3-4 óránként eszik egyébként.
2008. jún. 25. 16:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok.

Akkor valószínű,hogy a mohósága miatt van.

Hogyha gyorsan eszünk észre sem vesszük,hogy jól laktunk.

Cumisüvegből semmiképpen ne add neki,mer máshogy jön belőle a tej,mint a mellből. Vagyis könnyebben jön belőle, valószínű hogy félrenyelné.

Inkább fejd le az elejét,hogy dolgozzon egy kicsit rajta.

2008. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A biztonság kedvéért beszéld meg az orvossal, ha legközelebb találkoztok. Én azt gondolom, ha szépen gyarapszik, nincs nagy gond, csak valószínűleg mohó, ill. túl gyors a tejleadó reflexed. Az én babám is sokat bukott, de kinövik. Nem tanácsolnám a cumisüveget, hiszen azzal sokkal több gondod van, fejni, melegíteni stb. A ciciből mindig ihatóan érkezik a tej. Hidd el, változni fog.
2008. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Énis voltam így, a pár napos babámnál. Nálam az vált be, hogy étkezés alatt is megböfiztetem 2-3 alkalommal, és úgy teszem le, azóta nem bukik.

Üvegre ne szokj át, mert utána nem kell neki a cici.

És ne előtte fejj, az előtej kell neki, főleg ilyen melegben. Szopás után fejd le, ami megmarad, és maszírozd a melled.

De ha sokat bukik, tényleg mutasd meg dokinak is.

2008. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nálam az étkezés alatti többszori büfi sajnos nem vált be :( Most is bukott, hagytam pihenni evés után egy fél órát, majd sétáltunk egyet az udvaron és rögtön bukott egy evőkanálnyit, majd 2-3szor olyan kávéskanálnyit. 6 percig evett előtte. Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyikből tanultam. Van ez a buktatós tea..vagy mianeve, nem tudom, ami bukás ellen van. Próbáljam meg? Használja valaki, aki hasonlóban jár, járt? köszönöm
2008. jún. 25. 17:06
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!

mi igaz tápszeresek vagyunk de nálnk is vot ilyen probléma.nálunk az orvos szentjánoskenyérfamag-kivonatot it ki.azóta helyreállt a dolog.evés előtt kell adni a babának adott mennyiséget

2008. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem ne idegeskedj! Az én pici lányom születése óta változó időszakokban bukja vissza a tejet. Csak szopizik. Most 16 hetesek vagyunk. Olyankor is büfizik még, olyan túró szerűségeket, vagy csak olyan savó szerű valamit, amikor éppen enni készülünk. Pl. két óra elteltével, amikor oldalra feküdve játszik akkor is jön belőle ez a "túlevés", pedig evés után normálisan büfiztetve van.

Szóval, nyugi!! Ami kell neki bent marad, ami nem kell kijön.

Jó egészséget! Üdv. 16 hetes picilány anyukája

2008. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!