Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos babátok mit eszik...

Hat hónapos babátok mit eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Részletek is érdekelnének, tehát, hogy ha főzit kap, azt bébiétellel, vagy otthon főzve.

Légyszi minél többen írjatok mert gondban vagyok, nekünk még mindig a tápszer a főétel, bár a gyümölcsökből kezd már mennyiségit enni, de a főzelékek még nagyon nem mennek.

A sütőtököt azt eszi, de nem adhatok neki minden nap. szóval kiváncsi vagyok ki hogy csinálja.


2009. okt. 19. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Az énlányom anyatejes, hat hónaposan kezdtem el hozzátáplálni. Délelőtt gyümölcsöt kap, kb. három hét aalatt evett meg egy adaggal. (utána még megszoptattam, de kb. a harmadik hét végén már nem kérte) Én vegyesen adok neki bébikaját és sajátkészítésűt. Alma, banán, őszibarack, szilva, sütőtök, vilmoskörte, trópusi gyümölcsök, birsalma. Amikor már stabilan megevett egy teljes adagot, egy hét múlva kezdtem el délben főzelékekkel kínálgatni. Bébikajával kezdtem, és egy bébikaját három nap adtam neki oda. Az kb nap 40-50 gramm. Burgonya, alma, sárgarépa, vegyeszöldség, kukoricakrémben vegyeszöldség, paradicsom, borsó, brokkoli, cukkini. Itt is kb. három hét alatt jutottunk el egy teljes adagnyi főzelékig. Utána most is megszoptattam még, de fokozatosan kevesebbet szopott. Amikor már elkezdte enni a teljes adag főzeléket, akkor adtam neki húst. Itt is felválta főzök és kap bébiételt. Mostmár stabilan eszi a husis főzelékeket is, úgyhogy jön majd a sajt, tojássárgája, ezeket a védőnő heti egy-két alkalommal javasolta nekem. Úgy tervezem, hogy pár napon belül elkezdem a délutáni szopit is kiváltani, tejpépet fogok vele kóstoltatni, gyümölcspürét gabonával, babajoghurtot, túrós desszertet, stb. Nagyjából kilenc hónapos lesz így, mire a délelőtti, déli és a délutáni szopit stiládr étkezéssé alakítom. (Ja, és adható még neki cékla főzve, azt is nagyon szeretik a babák, zöldbab, brokkoli, sima tök, szóval szinte mindenféle zöldség.)
2009. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom annó 6 hónaposan 6-szor evett egy nap. Ez kb így nézett ki, reggel tápi 150 ml, tízórai gyümi, egy üvegnyi, ebéd főzelék szintén egy üvegnyi, uzsira én 6 hótól bevezettem a ekkortól adható babajoghurtot, vacsira tápi kb 120 ml és lefekvés előtt még 170 ml tápi.


Mivel a lányom téli baba volt, így kb fele fele arányban kapott babakajcsit és általam készítettet, de a babakaja mindig jobban ment.

Nálunk a főzivel nem volt gond, mindenevő volt a drága. Ha valami nem ízlett neki akkor csempésztem bele abból a zöldségből amit szeretett. Ha szereti a sütőtököt a Tied, akkor próbálj olyan zöldségeket kínálni neki, ami édesebb, vagy ebédre csinálj néha gyümis husis turmixot krumplival.

A lányom pl imádta a rizs szilva pulykahusi variációt, de az almás krumplis csirkehusi is nagy sláger volt.


Az meg nem baj, hogy még mindig tápi a tápláléka nagy része. Szép lassan megszokja majd az új ízeket is.

Kitartás

2009. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi 6 hósan inkább csak a gyümiket ette még. 6,5 hós korától kapta a főziket is. Én főztem neki. De azért kapott bébiételt is, amit nem tudtam csinálni( sütőtökös, gesztenyés, halas). Akkor még 1x kapott enni, a többi cici volt. Most 8 hós 3x eszik, mindent szeret, és még 3-4x cicizünk, még éjszaka is:)
2009. okt. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsónak üzenem: De jó nektek!!!!! :)))

2009. okt. 20. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!