Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy babám ilyen...

Mitől lehet, hogy babám ilyen rosszul alszik most már éjjel is?

Figyelt kérdés

Tegnap pl napközben 3x aludt. Normál esetben most már 40 perceket alszik, de tegnap úton voltunk, így kevesebbet aludt. Este 7-kor már elaludt, de felkelt 7:40-kor, 9-kor, 11-kor, éjfélkor (akkor 1 órát mellettem aludt mikorra visszatettem az ágyába-én is bealudtam), 2-kor, 3-kor, 5-kor, majd 7-kor ébredt fel rendesen. Minden egyes alkalommal min. 15 percig kell, hogy rajtam legyen szó szerint, s csak utánna tudtam visszatenni az ágyba.

Napközben sosem volt jó alvó, max ha 2,5 órát aludt, éjjel kb 10-et. De ha semmi sem zavarta éjjel, akkor csak 1x kelt 1 körül, utánna reggel 6-kor. Most meg napközben simán beteszem az ágyába, éjjel pedig csimpaszkodik. A múlt hét nagy viharaiban pl egész éjjel nem tudtam letenni magamról. Ha magam mellé tettem, vagy 2 kézzel karolt át, vagy felsírt, hogy tegyem vissza magamra. 5 hónaposak múltunk, és csak anyatejesek.


2009. okt. 19. 09:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez helyzet, kb. 5 hónapos korában kezdődött, és még most is tart. (Jövő héten lesz 6 hónapos). Én arra tudok gondolni, hogy a foga miatt lehet (még nem bújt ki), vagy esetleg már nem elég neki a tejcsi (kizárólag anyatejes). Az én babám is két kézzel ölel át, ha éjjel felveszem, ami nagyon jó érzés, csak már egy kissé ki vagyok a nem alvástól. Én úgy vagyok vele, hogy kivárom, majd csak túl éljük ezt az időszakot,egyszerűen nem tudom sírni hagyni (a szomszédok se értékelnék túlságosan). Szerintem próbáld ki a homeopátiás szereket, amiket előttem írtak, nekünk nem segítettek, de hátha nektek jó lesz. + Most kezdek gondolkozni, hogy kipróbálom a borostyánkőláncot. Kitartás...
2009. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Elég általános dolog. Fiamnál egy hónapos korától egyre jobbak voltak az éjszakák, a csúcs: este 7-korevés, majd 3-kor és reggel 7-kor. Azóta folyamatosan "romlik", unokatestvérek tapasztalata szerint, a folyamat még ne állt meg. Bár a ma éjszaka üdítő volt. Két ébredés+evés este 8 és reggel fél 8 között.

Próbáltam eleinte nem adni neki, hogyha eddig kibírt 7-8 órát, akkor 6-ot biztos. Nekünk nem vált be.

Most úgy tűnik, hogy az első rész rövidül rendesen, de a második hosszabbodik.

2009. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a lányom már 17 hónapos és bizony 3x is volt ilyen időszakunk, volt olyan, ami 2-2,5 hónapig is eltartott. Én nálatok a fogra tippelnék, add a Chamomillát, esetleg viburcol kúpot is vagy kombinálva. Ezek nemcsak azért jók, mert csökkentik a fogzási fájdalmat, hanem nyugtató hatásúak is és nem tud hozzászokni a baba. Minden korszakban mástól lehetnek ezek a nyugtalan alvások, nálunk most csak az jelentett megoldást, hogy a mi szobánkban, az ágyunkban altatjuk, más nem hozott megoldást. Te még megpróbálhatod azt, ha egyébként semmi oka nincs az ébredéseknek, hogy picit hagyod sírni, nálunk ez már nem működik, ha 17 hónapig nem hagytuk sírni, most már valószínűleg tényleg megviselné lelkileg.
2009. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!