Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy babám ilyen...

Mitől lehet, hogy babám ilyen rosszul alszik most már éjjel is?

Figyelt kérdés

Tegnap pl napközben 3x aludt. Normál esetben most már 40 perceket alszik, de tegnap úton voltunk, így kevesebbet aludt. Este 7-kor már elaludt, de felkelt 7:40-kor, 9-kor, 11-kor, éjfélkor (akkor 1 órát mellettem aludt mikorra visszatettem az ágyába-én is bealudtam), 2-kor, 3-kor, 5-kor, majd 7-kor ébredt fel rendesen. Minden egyes alkalommal min. 15 percig kell, hogy rajtam legyen szó szerint, s csak utánna tudtam visszatenni az ágyba.

Napközben sosem volt jó alvó, max ha 2,5 órát aludt, éjjel kb 10-et. De ha semmi sem zavarta éjjel, akkor csak 1x kelt 1 körül, utánna reggel 6-kor. Most meg napközben simán beteszem az ágyába, éjjel pedig csimpaszkodik. A múlt hét nagy viharaiban pl egész éjjel nem tudtam letenni magamról. Ha magam mellé tettem, vagy 2 kézzel karolt át, vagy felsírt, hogy tegyem vissza magamra. 5 hónaposak múltunk, és csak anyatejesek.


2009. okt. 19. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Húú, én sohasem nézem ennyire az órát.:)
2009. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocs, látom 5 hósak vagytok. Annyira egyénfüggő, hogy kinél mikor támad zavar az alvásban. Én rájöttem egyszer, hogy mellettem sem alszik midig jól a gyerek, ilyenkor külön alszik a kiságyban. Sajna nincs rá recept, csak az anyai ösztönödre tudsz hallgatni. Előbb utóbb fáradt lesz és elalszik.
2009. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja, és persze a vihartól félt valószínű. Az időjárás, a front megzavarja őket.
2009. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én sem szoktam máskor figyelgetni az órát, csak egyszerűen már kíváncsi voltam, milyen gyakran ébred.
2009. okt. 20. 21:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem akkor csinálta ezt a babám, amikor fogzott. Előtte sim,án aludt éjjel, de abban az egy hómapban minden éjjel így keltünk mi is.
2009. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 fotucsok ***** válasza:
100%

szia, mi is 5 hósak vagyunk, és ugyanezt kezdte játszani a kisfiam. Mikor már ott jártam, hogy idegesített, hogy egy este 8-szor cicizett, én meg már zokogtam, eldöntöttem, véget vetek. Az nem lehet hogy éhes óránként. Szóval köv.éjszaka evés után vissza az ágyba, és ugyan sírdogált, de nem vettem ki. (nem keserves sírás volt) 5 percenként bementem, simiztem, kijöttem. 2 óra hosszáig tartott mire elaludt. másnap másfélig, harmadnap már csak kicsit nyöszörgött, tegnap meg már simán visszaaludt szopi után és csak korareggel ébredt.

Próbáld átvenni az irányítást, mert ravaszak ám ezek a kis csöpségek, és csőbehúznak.

Főleg, hogy a kisfiam 2-4 hónapos koráig este 1/4 9-től reggel fél8-ig aludt. most meg gondolom nő és nem tart ki az anyatej, de azért mindennek van határa. :)

2009. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az utólsó válaszolóval értek egyet. Ha meggyőződtél róla, hogy nem lázas vagy nincs hőemelkedése, nem fájhat a pocakja akkor szoktasd át. Szépen lassan fokozatosan. Azonban lehet hogy már a fogcsírái fájnak, de ezt könnyen megtudhatod. Napi 1-2x5 golyócska Chamomilla CH 15 homeopatás golyócska éjjelre egy Viburcol kúp. Ha ezek mellett is nyugtalan akkor egyszerűen csak ilyen korszakát éli ami veszélyes mert ha rákap erre az állandó nem alvásra és megszokja hogy folyton kiveszed stb..., akkor mindíg ingerült és fáradt lesz ő is és te is. Ha a fogzástól van és tudod csillapítani a fájdalmait vagy azokkal a szerekkel amiket írtam vagy más módon, akkor pedig vissza fog tudni állni magától a pihenésr amire az ő korában is még nagyon nagy szüksége van. Sok sikert. 18 hós kislány anyukája
2009. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna, kislányom 6 hetes kora óta dúrván átalussza az éjszakát, de a tegnap éjjel az téboly volt! Ugyan ez mint nálatok! -a különbség annyi volt, hogy nekünk mindig f9-kor alszik be, viszont tegnap éjfélkor felkelt, mintha a leg természetesebb lenne, nem akart aludni, viszont én 2 gyereket láttam a fáradságtól, szóval magam mellé vettem és úgy aludtam...de még emlékszem h sokszor felsírt az éjjel, és csak akkor nyugodott meg, ha cicire tettem...én is kíváncsi lennék mitől lehetett...remélem nem lesz ebből rendszer...
2009. okt. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ja, amúgy 5,5 hósak vagyunk
2009. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Náluink hasonló a helyzet, 7 hetesek vagyunk, tápszeresek. Este 8kor vacsi, de rá 1 órára már ébren van, vigyorog, leskelődik, én meg szétreobbanok:). Ez megy egy darabig, utána nyöszörgés, majd sírás. Én felugrok cumi a szájába, öt percig nyugi és kezdődik előlről. Időpontokat én is tudok írni:), a legutóbbi ébredések: 21:00, éjfél, 1, fél 3, 4, és utána fél 6-tól fent volt!! Szóval teljesen átérzem a dolgot. Csak nálunk az a baj, hogy összevissza eszik, hol eszikk éjjel, hol nem, tiszta őrület. Tegnap elegem lett, húsz percet aludt vacsi után, öt percenként mentem símogatni, cumit a szájba, hagytam hogy sírjon, ez mind három órát tartott, majd elaludt, 3kor kelt, de cumival visszaaludt mire megcsináltam a tápszert. Majd utána reggel hétkor ébredt. Fogalmam sincs miért van ez a rendszertelenség, mert ő egyszer kelt éjjel csak, előtte utána végig aludt, az utóbbi egyx hétben teljesen megváltozott. Szóval kitartás, kíváncsi leszek a ma éjszakánkra.

2009. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!