Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Göbök a nyaka körül és a...

Göbök a nyaka körül és a lábán? Mi ez?

Figyelt kérdés

Már születése óta problémás a bőre, sok helyen jártunk, ne írjátok, hogy forduljak orvoshoz, megtörtént, eredmény nincs. Hasonló tapasztalatokkal írjatok.

1 éves már azt hittem, hogy rendbejött a bőre. Száraz volt és piros foltok volnak rajta, bőrgyógyász szerint talán ekcéma, doki szerint gomba stbstb.

Most a nyaka körül és lábán göbök, amiben sárgás folyadék van, tapintásra száraz, de kerek golyócskák, körülöttük szép a bőre, kb 10-15 db a nyakán és néhány a lábán, ahol száraz, pörsent a bőre. Azt hittük végigcsípte vlm, mert úgy indult, mint egy csípés /dédinél voltunk a tanyán...:-S gondoltuk ott találkozott vlmvel/, de ilyen göbös lett.

Mi lehet ez? Sos....


2009. okt. 18. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
esetleg nem lehet holyagos himlos a babad? lehet nincs osszzefuggesbe az ekcemajaval.
2009. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mármint milyen himlős? Amúgy nem hiszem, mert annyira szabályosan a nyaka körül és a lábai belső oldalán van, hogy kizárt...
2009. okt. 18. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg mosószert váltani, lehet attól vannak a kiütések. Nem tudom allergia vizsgálaton voltál-e már vele, de ha nm feltétlenül vidd el. Vagy keress fel még egy orvost, lehet az eddigiek rosszak voltak. Próbáld meg neki lemosni kamillával, vagy kend be egy kis aloeverás krémmel, esetleg ha van lehetőséged bioptronlámpázd. Ha csak a dédinél való látogatás óta vannak, akkor valószínű ott kapott el valamit. Sajnos több megoldás nem jut eszembe.
2009. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet futószemölcs vagy úszószemölcs? Kolléganőm kisfiának az van. Vigyázni kell vele, mert fertőző és pl. a törölközővel tovább viheted a testén. Nézz utána a neten és vigyétek el bőrgyógyászhoz.
2009. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A bőrgyógyász szerint allergia vizsgálatot nem végeznek 3 éves kor alatt, max nagyon indokolt esetben. És be kell feküdni. Ez nem igaz?

Bioptronlámpa megvolt, aloe vera, kamilla is a hónapok során:-S

Azért köszi.

2009. okt. 20. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:

nem végeznek allergiavizsgálatot? Nekünk ajánlotta a gyerekorvosunk, pedig 7 hónapos a babám.

Utánakérdezek.

Üdv

2009. okt. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom arra gondolsz e ami az én lányomnak volt/van néha/csipésnek indul piros pötty aztán egyre halványabb a piros és apró hólyagocskák pesznek mideggyikből alltalába egy helyen vagy szépen sorban egy csikban.Namár most mi voltunk vele dokinál és azt mondta izeltlábú allergia tehát ha bolha/van egy lovas tanyánk sok állatkával/pók egyebek megcsipik ez a reakció elég sokára múlik el 2 3 hét.
2009. okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan így néz ki! Szerintem is megcsípte vlm a dédinél a tanyán.

Ti mit kaptatok rá? Mivel kentétek?

Köszi

2009. okt. 21. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok neogranormon más nem de volt hogy magától mult el.
2009. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!