Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babalátogatóba jönnek...

Ha babalátogatóba jönnek hozzátok, a családtagok/vendégek automatikusan mosnak kezet vagy kell nekik szólni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem mindenki, csak a közeli családtagok. De nekem megvan a taktikám, hogy nem legyen sértő. VEttünk kézfertőtlenítőt, és ahogy megérkeznek, mondom nekik, hogy jöjjenek, megmutatom, hogy kell használni, így még látom is, hogy megmossák a kezüket. Ha legközelebb jönnek és "elfelejtenének" kezet mosni, akkor meg csak megkérdeznem, hogy emlékeznek még, hogy is mutattam múltkor? Nálunk amúgy is muszáj, mert intenzív koraszülött osztályról jöttünk haza,ahova mi is úgy mehettünk be, hogy köppeny, gumikesztyű. Ezt tudja minden rokon, és még így is kell nekik szólni! HIhetetlen!
2009. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk senki,még családtagok nem mostak kezet...elég cikinek érzem,ha felnőtt emberekre nekem kell rászólni!Szerintem ez alap dolog lenne.

És még a cumijához is hozzányúlnak.Most van az az időszak,hogy mindent a szájába vesz.Én ebbe a taknyos időbe bizony rájuk szólok.Tiszta szégyen,de ez van...én égek helyettük.


2 hós kislány anyukája

2009. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van pici babája annak nem kell szólni, de akinek nincs annak igen. Én ebből nem csinálok problémát, szólok és kész.
2009. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szóltam, anyósom és barátnőm mentek maguktól, anyu meg volt sértődve.
2009. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mostak keze, de nem is szóltam , hiszen nekem ez nem is volt probléma. Ha téged ez zavar akkor szólj szerintem nem fognak megharagudni.
2009. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általában úgy volt,hogy akiknél van baba vagy terveznek, azok automatikusan mentek kezet mosni.

Akik nem mostak kezet, azokat egyszerűen megkértem, hogy legyenek szívesek babázás előtt kezet mosni. Nem volt belőle sértődés, szerintem ezt meg lehet érteni.

2009. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte nekem is anya volt megsértődve, de attól, hogy a dili ki öcsémre rászóltam. Anya azt mondta, hogy majd kimosom a fiamat a mosógépben mielőtt hozzátok eljövünk. Mondtam neki, hogy nem érdekel, hogy mit gondol az öcsém mosson kezet meg ő is. Vagy ha nem tetszik valami nem kell jönni...
2009. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bizony volt olyan kisgyerekes is, akinek eszébe nem jutott volna! Én, ha hazajövök is az az első, nem tudom, másnál ez miért nem természetes. És egyáltalán nem vagyok mániákus. Nem fertőtlenítünk. Az elején pl az apura rá kellett szólni, azóta már ő is figyel rá. Más közvetlen családtag mos.
2009. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk most jönnek először, 2 hónapos a picim. Remélem mosnak kezet, de ha nem, nyugodt szívvel fogok rászólni bárkire. A babám egészsége fontosabb, mint hogy bárkinek a lelki világát ápolgassam. Ha megsértődik, az az ő szegénységi bizonyítványa. Remélem a gyerekeken kívül másra nem kell szólnom a családban.
2009. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nálunk,ha valaki nem mos magától kezet,és megakarja fogni a picit,akkor megkérdezem,hogy mosott-e kezet...

A legújjabb,hogy előre szólok,hogy senki ne fogdossa meg a kezét,meg az arcát,mert ügye itt az influenza szezon...

Akinek nem tetszik,az így járt...!!!

Amúgy volt már olyan is annó,hogy jöttek a tesómék látogatóba,és megkérdeztem,hogy mostak-e már kezet,erre a válasz...:mostunk mielőtt elindultak otthonról..Azt azért hozzáteszem,hogy elmentek bevásárolni,meg 80-kilincset megfogtak,mire hozzánk is eljutottak...Szóval nem igazán értem én sem,hogy miért nem egyértelmű azonnal kezet mosni,ha megérkezünk egy babás helyre.


/2.5 hónapos tündér kicsi lány anyuja :)/

2009. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!