Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyikéket szopizik 3 hetes...

Mennyikéket szopizik 3 hetes babátok?

Figyelt kérdés
Minél többen válaszoljatok légyszi!
2009. okt. 15. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor enyi idős volt az enyém 70-90 ml-t evett.
2009. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszike!

Az egyik barátnőmnek ennyi idő a babája és beparáztatta a gyerekorvos meg az anyósa, aki védőnő volt valamikor, hogy a gyerek nem gyarapodik, meg hogy simán 150-et kéne ennie már ilyen idős korban. Az én kislányom is 70-90, néha 100-at evett, próbálom nyugtatni, hogy minden ok, csak hát nehéz...naná hogy az "ellendrukkerek" a tápszert javasolják gőzerővel...kösz a válaszod, várom a többiekét is!

2009. okt. 15. 22:00
 3/9 anonim ***** válasza:
150-et?? Az én Lányom elmúlt 5 hetes, de amikor a héten mondtam a védőnőnek hogy van amikor 150g-t eszik ,azt mondta hogy azért az sok. És akkor, vegyem le a cicimről 5 percenként hogy megmérjem?! Én hagyom enni, van amikor "csak" 90g-ot eszik, van mikor 160g-ot. Ő tudja mikor mennyire éhes! Ne parázzatok ezen sztem, nem buták a Babák sem! :-)
2009. okt. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2009. okt. 16. 09:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én nem mértem, így sok felesleges stressztől megkíméltem magam, igény szerint szoptattam. Gyerekem mint a szivacs... 3 perc alatt tele szívta magát majd kb a fele ki is jött belőle.5 percnél tovább csak akkor volt cicin ha bealudt,kicsit azért aggódtam,hogy keveset eszik és még abból is kijön belőle.Az biztos ,hogy nem éhezett mert heti 300-350 grammokat hízott,és az elmúlt 6 hónapba 1 kezemen megtudom számolni hányszor sírt. Ez az ennyit meg annyit kell enni a babának egy etetésnél értelmetlen, te se egyformán vagy ugyan olyan éhes. A lényeg hogy heti viszonylatba szépen hízzon.

2009. okt. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém kb. 50-70-eket evett. Emlékszem, bekerültünk a Heim Pálba sárgaság miatt miután kijöttünk a kórházból és ott mérték a kaját. 50-eket kellett megenni, de alig tudtam letuszkolni a babának. Igaz, nagyrészt akkor már sajnos tápszeresek voltunk. Én azt ajánlom a barátnődnek, hogy ne figyelgesse és ne méregesse mennyit eszik a baba, ha éhes, úgyis "szól". A sűrű ciciretétel növeli a tejmennyiséget, ha esetleg ettől fél, hogy nincs elég. De ha ennek ellenére mégsem lenne több a tejci, akkor úgyis észre fogja venni, mert éhes lesz a baba folyamatosan. 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy bármely szoptatással kapcsolatos dologban, beszélj telefonon ingyenesen hivható szoptatási tanácsadóval. www.ibclc.hu

www. lll.hu, www.szoptatasert.hu.

Ezeken az oldalakon megtalálod a szoptatási kérdésekről szóló mai, nem 30 évvel ezelőtti infókat. A tanácsadók közt vannak orvosok, védőnők akik nem a tápszert tukmálják, nemzetközi vizsgát tettek a témában, bátran hagyatkozktsz rájuk. De te is olvass utána, akkor nm tudnak elbizonytalanitani. Hajrá! Rajtad is múlik!

2009. okt. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos nem tudtam meggyőzni a barátnőm, hogy elég amennyit eszik a baba, még kiegésziti tápszerrel, magyarán beletömi, csakhogy a nagyi (az anyósa) megnyugodjon. Mondtam neki a tanácsadó telszámokat, de sztem nem fogja felhivni. Van a baráti körben szoptatási tanácsadó, nem hinném hogy felhivta. Én leszállok a témáról, azt hiszem, mindent megtettem, amit egy barátnő megtehet, mindenkinek köszönöm!!!
2009. okt. 27. 15:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy inkább az anyósának akar eleget tenni. Úgy sem lehet meggyőzni, ha látja, hogy a baba kibukja a felesleget? Mert az egyértelműen felesleges!
2009. okt. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!