Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagynátok vagy Lázadnátok?

Hagynátok vagy Lázadnátok?

Figyelt kérdés

Cigizik az anyósom! Nem lenne baj ha nem együtt laknánk egy lakásban. A nagyszobában cigizik, nem megy ki az erkélyre. Van mikor a wc-ben cigizik suttyomban, van mikor a konyhában (este). a baj az hogy bejön a szmog a kisszobába ahol a kisbabámmal vagyunk. Szóltunk már de nem érdekli őket.

Végül is az Ő lakásuk. De a baba az enyém, és én vigyázni szeretnék rá.

Szeretném ha megértenének, ha én döntenék és döntésemet tiszteletben tartanák!

Hogyan mondjam, értesem meg velük? Szép szóval? Legyek erélyesebb? Mit mondjak egyáltalán.

Olyan nyuszi vagyok sajna :(

Úgy neveltek, hogy az idősebbeket tiszteljem. Így akaratlanul is próbálok az lenni.

De a gyerekemért tigris leszek! De hogyan?

Hiszen bármit mondok nem izgatja őket, lassan döntésem sincs a gyerekem felett.

Segítsetek lécccci!!!

7 hónapos baba anyucija


2009. okt. 15. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tanácsolom hogy költözzetek el, mert gondolom ha tehetnétek, már rég külön laknátok.

Szerintem próbáljatok meg leülni 4-esben, te, párod, anyós, após, és megmagyarázni nekik, hogy az unokájuk érdekében hagyja abba, és ecseteld hogy mennyire káros a pici szervezetére. De ha ezek után is folytatják, hát akkor látszik mennyire érdekli az unokájuk...

2009. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én védőnő vagyok,szoktam az anyukákkal szövetkezni ilyen esetben,és nem feltünöen,de kihangsúlyozva szoktam a tiszta levegő,rendszeres szellőztetésről beszélni,vagy direktbe kedvesen mondom,hogy nem dohányzik senki a lakásban ugye,stb.Általában használ,de okosan kell előadni.Próbálj valakivel beszélni akire hallgatnak,hogy beszéljen a baba érdekéről,akár ijesztő mese is szóba jöhet.Ne add fel!
2009. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha az ő lakásában laktok, nem te fogod megmondani, hogy ő hol dohányzhat, akármilyen tigris is szertnél lenni-mert nagyon nem vagy az...

Egyet tehetsz, a ti szobátok ajtaját mindig csukd be, hogy minél kevésbé menjen be a cigiszag, vegyél füstölőt, vagy virágot, ami közömbösíti a cigiszagot, használd a szobába, és ha bagózik anyós ne vidd ki a gyereket.

2009. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél neki egy karton jó cigit, egy szép öngyújtót, és mosolyogva mond neki, miközben átadod, hogy: "Tényleg a legnagyobb tisztelettel megkérem xy nénit, tessék szíves lenni a babára való tekintettel az erkélyen dohányozni. Remélem, ezzel a kéréssel nem bántom meg, mert fontos számomra a kettőnk jó kapcsolata."

Lehet nyálasnak tűnik, de hidd el, ha ennek ellenére nem megy ki, akkor akár lázadhatsz is, úgysem lesz eredménye, mert egyszerűen bunkó. (a gyereked egészsége érdekében megy egyszer az életben lehetsz "mézesmázos az anyósoddal. Megérné, nem?)

2009. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudsz mást tenni mint leültök a férjeddel vele beszélgetni erről.Megkéritek,hogy vigyázzon Ő is a babátok egészségére ahogy csak lehet,ne károsítsa a cigivel.Ha van annyira intelligens,hogy megérti és fontos neki az unokája akkor nem dohányzik többet a lakásban.Ha fontosabb neki a szenvedélye és a kényelme,hogy ne kelljen kimennie akkor úgy sem tehetsz semmit mert Ő van otthon.Sajnos rá nem parancsolhatsz,hogy nem dohányozhat a lakásában.Sajnálatos ha nem tesz meg ennyit értetek.
2009. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy kár minden erőfeszítésért. Ha a szép szó és a józan ész nem használ akkor hiába minden. Nagyon sajnálom!
2009. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van.Kezet nem mos,ha megkérem meglepődik,majdhogynem megkérdi,hogy minek...a kislányom 2 hónapos.Megfogja a cumiját,a kezét...a kicsi meg azt veszi a szájába.

Szerintem elég szomorú ha nekünk kell ezt mondani.Voltak sokan babalátogatóba nálunk,senki nem mos kezet...hihetetlen...ciki ha felnőtt emberekre úgy kell rászólni.Nagyon fel vagyok én is háborodva.

2009. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok...

ja és mi külön lakunk,mégis ez van...ha megkínálom kávéval,utalást tesz,hogy elszívna hozzá egy cigit is.Mert tudja,hogy a férjem a spájzba este elszívhat egyet.

2009. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:( köszio a vűlaszokat

utolsó, szomorú az is!


Addig addig mondogatom még nem lesz vmi... :)

2009. okt. 15. 13:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Tartsátok mindig csukva a ti szobátok ajtaját,és sokat szelloztessetek!Ha pl.cigizett és kéri,hogy foghassa meg a babát vagy vidd ki neki a nagy szobába,mondd azt,hogy nem hozom,mert itt szmog van vagy fust.Megértelek,mert én is nyuszi vagyok,de a baba a legfontosabb,én bizony lázadnék!
2009. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!