Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart egy szopizás egy...

Meddig tart egy szopizás egy párhetesnél és mikor fog ez rövidülni? Minden evés után lefejitek a maradék tejet?

Figyelt kérdés
17 napos a babám, gondolom ezért tart egy etetés 1-1.5 órát, főleg, hogy átalussza a felét. De ha hamarabb leveszem a ciciről, fél óra múlva már éhes, így inkább hagyom, hogy magától hagyja abba. Viszont utána már nincs erőm még mellszívózni is, amikor amúgy is fáj a cicim! Ti hogy csináljátok?
2009. okt. 15. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Kitartás! Mi most 3 hósak vagyunk, kb1 hónapig nálunk is 1-1.és fél egyszer 2 órát szopiztunk. Ha előbb levettem üvöltött. Nem aludt rajta csak lassan szívott . Folyamatosan csökkent az idő, 2 hónapos korára lerövidült 20-30 percre. Én fejtem minden szopi után ha maradt bent, még éjjel is.
2009. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szintén az elején volt akár 2 órás szoptatásom is jónéhány. Most 4 és fél hónapos és elintézi 5-10 perc alatt, mert minden érdekesebb neki a szopizásnál. Fokozatosan rövidült az idő, ahogy egyre ügyesebb lesz, és a tej is könnyebben ürül idővel, a cici is edzettebb lesz, már észre sem fogod venni. Fejni kb 1,5 hónapos koráig kellett, utána beállt a kereslet-kínálat.
2009. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első hetekben 50-60 percet szopizott, bealudt közben (sárga volt). Aztán fokozatosan rövidültek a szoptatások ahogy erősödött, ügyesedett. Ahogy telt az idő más is érdekelte már nem csak a szopizás. Most négy és fél hónapos és elintézi 10-15 perc alatt. Én még most is fejek minden szoptatás után.
2009. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kitartás! Ahogy az előttem lévők is írták, folyamatosan csökkenni fog az idő, amit szopizik a kicsi, de egyenlőre ez az egy dolog érdekli, ott biztonságban van, összeköttetésben van az anyukájával:-)

Az Én fiam 3 hónapos múlt és ma már 5 perc alatt lezavarja. Pedig az első hónapban Ő is állandóan cicin lógott:-) Másból sem állt a napunk:-) Ez természetes. Viszont nekem nem kellett fejni, pontosan annyi tejem van (volt), amire a picinek szüksége van. Csak a fejlődési ugrásos időszakban fejtem kb. 1 hétig és újra beállt a kereslet-kínálat:-)

2009. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy Ti szedtek Elevitet, vagy valamilyen vitamint? Én most kezdtem el újra, de folyton farkaséhes vagyok tőle, jó lenne, ha a szoptatás alatt nem híznék még 10kg-ot!
2009. okt. 15. 13:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsi lányom le sem akart szakadni rólam, folyamatosan csak szopizni szeretett volna :-)Az első időben 30-45 percig szopizott, igaz én nem hagytam, hogy hosszabb időre bealudjon. Simogattam, cirógattam, tornáztattam a karját, így kénytelen volt kis pihi után dolgozni . 1,5-2 hónapos korára lement a szopi időtartama 20-30 percre. Most majdnem 4 hónaposan már csak este szopizik ilyen hosszú ideig, egyébként 10-15 perc alatt lezavarja az evést. Minden más jobban érdekli mint az evés, ahogy az előzőekben írták.

Fejni csak az első 4 hétben fejtem, amikor a sárgaság miatt minden csepp tejet oda kellett neki adni. Na az igazán fárasztó volt. Szopi, fürcsi nekem, hogy beinduljon a maradék tejcsi, fejés, mosogatás ... aztán mire végeztem lassan kezdődött a következő turnus. De fel a fejjel, nem tart olyan sokáig ez az időszal sem :-)

A következő nagyobb fejési hullám a 6 hetes gyarapodási fázisban volt, akkor már több tejcsi kellett a manónak, így besegítettem. Most már csak akkor fejek, ha nagyon sok tejem termelődik és majd szétpukkad a mellem. Így ugyanis nehéz a manónak szopizni. Sokszor csak megszívja és hagyja, hogy a nyomástól kijöjjön a tejcsi eleje és csak akkor kezd neki a szopinak, amikor már nem terítem be a buksiját tejjel :-)

Az Elevitet én is szedem. Plussz szedek mellé vastablettát is. Nő is a kicsilány rendesen :-)

2 hete elkezdtem szopi mellett edzeni. De csak könnyű kis testmozgást végzek, hogy kibillentsen a mindennapokból és kicsit fittebb legyek. Féltem, hogy mi lesz így a szoptatással, de szerencsére a tejemmel semmi gond. Nem hajtom meg magam, így nincs izomlázam. Azért persze kezdetben besegítettem egy kis homeopátiával, hogy ne legyen gond a tejtermeléssel, de most már erre sincs szükség. Kiegyensúlyozottan táplálkozom, rendszeresen mozgok, jobb a hangulatom a kimozdulás után és ezt a család is és a baba is érzi és így sokkal jobb itthon a babázás is.

2009. okt. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!