Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Tescoban, Corában, Auchanban...

A Tescoban, Corában, Auchanban kapható gyerekülések biztonsági szempontból eltérnek bármiben is a márkás,3x annyiba kerülő ülésektől?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a törésteszteken nem megy át egyik sem.

Azonkívűl ezek szabványszáma 03-mal végződik, és az újaknak meg 04-el.


Nem azért kell gyerekülés, hogy a rendőr meg ne büntessen, hanem, baj esetén a GYEREK ÉLETÉT MEGMENTSE.

Nem kell, hogy te legyél a hibás!

2009. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a töréstesztek mögött is áll ám valaki,azon még nem gondolkodtál?sajnos nem mindenkinek van 60 ezres gyerekülésre pénze,többek között nekem sem.amikor arra került a sor,hogy ülést veszünk,sokat próbálgattunk nézelődtünk,kérdezősködtünk.ami a lényeg,hogy a gyermek feje biztonságban legyen,tehát oldalt kiálós legyen,és ne lekerekitett,mert az nem védi a baba fejét egy oldalsó ütközéskor,ugyanilyen fontos,a hát,oldal védelem.ne túl kemány,de ne túl puha se legyen,a csípő pedig védje a karfás rész.sajnos amiket ezekben az üzletekben lehet kapni,szerintem nem biztonságosak,amikor beleraktam a babám(7 hós volt akkor)Se a feje,se a csípője nem volt védve.de lehet kapni középkategóriás üléseket,20-30 között szerintem ezek nagyon jok.mi is ilyen kategóriába vettünk és nem bántam meg.
2009. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz jó ülést, és ingyen ki is szállítják.

2009. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy 03-ra vagy 04-re kell végződnie. Mindegy, tudna valaki olyan linket ajánlani, ahol töréstesztek vannak? Köszönöm.
2009. okt. 15. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A kresz által elfogadott ülés 03 v. 04-el KEZDŐDIK.

Még a tesco, cora, stb. sem hozhat forgalomba olyan gyerekülést, ami nem felel meg a szabványnak.

A legnívósabb autós teszteket végző cég az ADAC, a honlapjukon olvashatsz gyerekülés teszteket:

[link]

Táblázatba foglalva is fent van az oldalukon, ha nem tudsz németül, akkor is megérted.

Pár hónapja összeszólalkoztam egyébként egy kismamával, aki "ha nem kerül 40eFt-ba, akkor nem ér semmit" véleményen volt az ülésekkel kapcsolatban. Amikor jól átböngésztem a fenti tesztet, akkor kiderült, hogy az általa istenített, jó drága ülés is ugyanúgy közepes szintet ért el a teszten, mint a 9eFt-os outletes. Szóval nem egyértelmű, hogy ami drága az a teszteken is jól szerepel.

A brendon outletje a soroksári úton van, ott még pár ezer forinttal olcsóbbak, mint a brendonban, nincs fent az összes kínálatuk, érdemes elnézni oda:

[link]

Nem használtak, hanem kiállítási v. utolsó darabok.

2009. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen eltérnek. Ezek az ülések csak a minimális elvárásoknak felelnek meg, nem véletlenül kapják ezek a 03-as számozást, míg a tezstelt és jó minőségű ülések a 04-est.

Javaslom hogy nézz meg egy ilyet, meg egy jó teszteredménnyel rendelkezőt. Elég csak a műanyag részét nézni, máris szembetűnő a különbség. Míg az egyik hajszálvékkony műanyaglemez, a másik masszív vastagfalú műanyag. Nyilván a drágábból nem spórolják ki az anyagot.


Csatlakoznék az előttem szólóhoz, nem azért kell az ülés, hogy a rendőr ne bűntessen meg. Pláne, ha sokat autóztok.

2009. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!