Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen kis korban tényleg...

Ilyen kis korban tényleg ilyen rohamosan híznak?

Figyelt kérdés
7 hetes lesz a fiam szombaton.4250-el született és ma mértem reggel és már 6 kg kereken.nem sok ez egy kicsit.csak anyatejes,és nagyon jó evő.adok is neki mindig amikor csak kér.csak egy kicsit megilyedtem hogy már ennyit hízott hiszen még olyan kis "picurka".és hát tudom hogy a fejlődési görbéket ,kalkulátorokat nem kell figyelni,és mi nem is tudjuk mivel nagy súly nincs csak átlagok.csak olyan ilyesztő hogy olyan nagyot hízott és 2 hete még csak 5420 gramm volt.
2009. okt. 15. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
3 hós korukig sokat híznak, ott majd lesz egy kis megállás. Minden fejlődési ugrásnál más és más lesz.
2009. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 1 hét alatt 400 gr-ot hízott a manóka. Mivel nekem nagyon sokat bukott a baba, azt mondták, hogy túleszi magát, ezért fél óránál tovább ne cicizzünk. Most kevesebbet is bukik, mint eddig. Megmérni sajnos nem tudtuk egy hét után, mert a rendelőben nem volt még fűtés, így nem mértek senkit, úgyhogy sajna nem tudom, hogy most mennit gyarapodott. Nem mondták, hogy baj lett volna, hogy hirtelen ennyit hízott, nekem csak a bukások miatt kell rövidíteni a cicizést. Ha nálatok nincs semmi visszabüfcsizés, cicizések között alszik rendesen akkor biztos nem baj. Bár az átlag 100-150 gr hetente, legalábbis ezt mondta nekem a védőnő, de nem minden a "szentírás" szerint kell hogy legyyen!
2009. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát örüljél :)!!

Az anyukák inkább azon szoktak aggódni, hogy jézusam, csak 1000g-mal gyarapodott, talán éhen fog halni..:)

Aranyos, hogy te meg pont ezért aggódsz. Innen is látszik, csak az aggodalom állandó.

A gyermeked szépen fejlődik!

" heti 115-250 grammos hetenkénti gyarapodás várható mindaddig, amíg a baba megduplázza születési súlyát."

A tied (6000-4250):7=250g/hét, tényleg megugrott. Az a jó!Biztos jól szopik!Így is milyen picurka! Szeretne megnőni! Ha elér a nyolc kilót, csökkenni fog a gyarapodás üteme!

Csodálatosak ezek a bébik, mi?!

2009. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam 2900-al született, és 2 hósan volt 5700 gramm:))))))) Majdnem 3 kilót hízott 2 hónap alatt (100 gr híján, mert 2800-al hoztuk haza a kórházból - tehát havi másfél kilót!) Most 14 hetes, 3,5 hós, és 6700, tehát 6 hét alatt csak 1 kilót hízott, lelassult neki, viszont szépen megnyúlt cserébe:) Szerintem nektek is ez lesz, én is megijedtem, hogy 1 évesen 20 kiló lesz, de csak nem :D
2009. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
örülök is neki hogy ilyen jó evő,csak összehasonlítottam a 2 hete mért súlyával és hát majdnem 600 grammot hízott a fiam.és ilyesztő egy kicsit.most született és már egy kész bácsi.
2009. okt. 15. 12:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsi lányom is 2 hetente fél kilókat hízott :-)

3,5 kilóval született és most 4 hónaposan már majdnem a duplája :-D

és ő is csak anyatejet kap

2009. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!