Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány ml-t eszik 2 hónapos...

Hány ml-t eszik 2 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Szoptatok, és soha nem mértem. Jól alvó, nyugodt, kiegyensúlyozott kisbaba, és a súlya is rendesen gyarapodik.
2009. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Én sem mérem, mennyit eszik, nekem is olyan, mint az első hozzászólónak. Ha elégedett, nyugodt az evés után, nem nyalogatja a száját, nem cuppog, hogy még enni akar, és gyarapszik a súlya, akkor nincs miért aggódnod.
2009. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem mértem egyiket sem. Az előző válaszolónak csak annyival egészíteném ki a válszát, hogy akkor sem feltétlen éhes marad a baba, ha cuppog, és a kezét a szájába gyűri. Nálunk pont ez volt a helyzet, én is azt hittem, hogy éhes maradt. Visszatettem mindig a cicire, evett is, csak utána mindig visszabukta majdnem az egészet. Úgy tünt mintha mindent visszabüfögött volna, teljesen beterített mindig. Egy heti ilyen evés után elmentem méreckedni, mondván, hogy biztos fogyott vagy kevesebbet hízott, mint kellett volna. Hát nem, 1 hét alatt 400 gr-ot hízott csak az anyatejtől, úgy hogy 3-4 óránként szopizott (ilyen sokat). Most fél óránál többet nem cicizünk, így nem jön vissza annyi kaja, egy picike még így is. Ezt csak azért írtam le, mert nem az a lényeg, hogy Ő mennyit szopizok, hanem az, hogy ha nyugodt, kiegyensúlyozott két eteés között, akkor tuti, hogy nem maradt éhes. Az sem mindegy, hogy a tejednek mekkora a tápértéke.

Szerintem elég egy héten egyszer mérni Őket, így megkíméled magad a felesleges idegeskedéstől. Ha nem gyarapszik szépen, akkor van csak gond.

További jó babázást!!

2009. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én babám is csak szopik,de sajnos előfordul egy-egy halaszthatatlan dolog akkor lefejem és azt kapja meg.Ilyenkor 130-150 ml-t szokott megenni.3-4 óránként eszik,kiegyensúlyozott,nyugodt baba.
2009. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, hogy testsúlykilogrammonként 150 ml-t kell átlagban megennie. Na mondhatom, hogy ez tényleg csak ÁTLAGGYEREKRE érvényes, aki pedig nem létezik. Az én gyerkőcöm alig evett (eszik) 120-130 ml-t testsúlykilogrammonként (idegeskedtem is állandóan), mégis gyönyörűen gyarapodik és fejlődik. Ismerősöm kislánya viszont 170 ml-t eszik testsúlykilogrammonként. Szóval ez is teljesen változó, a babák KÜLÖNBÖZNEK, nem szabad összehasonlítgatni őket!

A babádat figyeljed, Ő pontosan tudja és majd jelzi, hogy mennyit akar (kell neki) enni!

Ha evés után még cuppog, vagy keres, az amiatt is lehet, hogy csak még egy kis cicizésre vágyik, kis közelségre, nem éhes már. Ilyenkor ringasd, öleld magadhoz, énekelgess neki, sokszor attól is megnyugszik!

2009. okt. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!