Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg lehet akkor is magányo...

Tényleg lehet akkor is magányos a kisbabám, ha nem sír utánam?

Figyelt kérdés

Állítólag akkor is megéli a stresszt,ha nem üvöltözik utánam elalvásnál,egyedül alszik el a drága már kezdetek óta.Egy cumi,egy ölelős maci és elaltatja magát

Ja!És NEM az Aludj jól gyermekem könyv hatására!


2009. okt. 15. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy magányos.

A gyereknek nagyon sok minden ami naponta rutinszerűen bekövetkezik, az teljesen természetes. Nem éli meg stressnek, mert tudja mi következik.

A bizonytalan, amikor nem tudja mi a következő, amikor váratlan helyzetbe kerül az a stressz.

Nálad tudja, hogy mi jön. lerakják és alszik. Ez napi rutin, nincs bizonytalanság, nem stressz.

(az enyémek is az elejétől egyedül aludtak el, külön szobában. Teljesen nyugodt gyerekek lettek, mert egy kisgyereknek a legfontosabb a biztonság. És a biztonsághoz nincs szüksége a mamára, ő egyedül is megéli, ha a napi rutinhoz tatozik, ha ez természetes neki)

2009. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2009. okt. 15. 09:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam is kezdettől fogva egyedül alszik el (megvan a rutin: vacsi, fürdés, kakaó, be az ágyba, cumi és alvóbarát, kis éneklés, ajtó becsuk), most egy éves.

Nekem nem tűnik magányosnak...

2009. okt. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

amiről te beszélsz az akkor lenne ha adva van egy gyerek, ai kezdetektől kiordította a lelkét, de sz@rtak rá, nem mentek be hozzá, nem vigasztalták meg... ez a gyerek megtanulta, h nem kell ordítani, mert úgysem történik semmi. Na, az ilyen gyerek lehet úgy magányos, h mégse sír (minek, úgysem érek el vele sajna semmit- alapon)

Az én lányom 7 hós éés kb. 5 hónapos koráig minden rezdülésére ugrottunk, de mostanra szépen beteszem az ágyba, tápit kap, ha elég volt akkor lecsatlakozik róla, forog kettőt oldalra dől és alszik...

2009. okt. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Én is ugrok,ha van valami,de a rázogatós,ölben való alvásnak nem vagyok híve,így nem is szokattuk úgy.5 hós most,délután már nem nagyon alszik,így estére elfárad,és még úgy sem kell altatni,leteszem és már alszik is,soxor cumi sem kell.

2009. okt. 15. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!