Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szükséges a babamérleg?

Szükséges a babamérleg?

Figyelt kérdés

Csak jó, ha van, vagy feltétlenül kell? Mivel panelban lakunk és a fűtési szezonra fog megérkezni a babónk, fontosabbnak tartom az ultrahangos párologtatót...

Tapasztalatokat, véleményeket várnék! Köszi előre is....


2008. jún. 23. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

2 dolgot is kéredezel.

mi vettünk babamérleget, nekünk jó ha tudjuk mennyit evett a baba, már csak azért is mert amíg nem volt addig szopi után nem tudtuk miért sír, de mostmár tudjuk, mert keveset evett. evés előtt megmérem, szopi és utána mérlegelés. ha kevés, akkor szopi tovább. nekünk kontrollra jó.

mi is panelben lakunk és van párologtató. szerintem az is jó dolog.

2008. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Én budapesti vagyok és nálunk a védőnőnél lehet kölcsönözni babamérleget, a sima 1000/ hó, a digitális 3000/hó. Két gyermekünk van és mind a kettőnél kölcsönöztük, mert kb 3-5 hónapig használtuk csak.

A legjobbakat!

19 hetes kismami

2008. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a párologtatóra szavazok. A mérleg a legtöbb esetben csak arra jó, hogy stresszelje magát az anyuka, hogy mennyit evett a baba és miért annyit. A baba tudja, mennyi kell neki, sokkal jobban, mint mi, mérni meg elég akkor, amikor a védőnő, vagy az orvos méri. Te otthon abból is tudod, hogy eleget eszik, hogy van elég pisis, kakis pelus. Ha szopi után sír, nyilván megpróbálok még adni neki, vagy megkínálom a másik mellemből. Ha az a baj, hogy még éhes, akkor enni fog még. Ezt mérleg nélkül is tudom. Ha nem megfelelő a gyarapodása, azt az orvos, vagy a védőnő úgyis jelzi.

Szóval én a párologtatót venném meg.

2008. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A mérleg nem szükséges.

A párologtató hasznos dolog.

Egyébként csak akkor fogod tudni,hogy kell-e a mérleg hogyha a pici megszületett.

Én úgy gondoltam,hogy nekem nem fog kelleni,de a kisfiam nem evett úgy ahogy kellett volna és elég lassan kezdte a hízást. Hozzáteszem nem sírt pedig alig evett annak ellenére,hogy 1 órát is elvolt a cicin. Nekünk ezért kellett (kölcsönözni).

Szerintem ráérsz majd akkor venni vagy kölcsönözni hogyha felmerülnek ilyen evési problémák.

2008. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia, én is a párologtatóra szavazok.

Nővérem használt mérleget, de csak mindig idegeskedett miatta. Ha szükséged van rá, akkor általában a védőnők ingyen is adnak. Nálunk legalábbis igy működik. Ha igény szerint szoptatsz és van elég tejed, akkor nincs rá szükség. Nekem nem kellett, pedig nagy súllyal született lányom és még beteg is volt :(. A mérleg általábn akkor kell, ha a baba nem gyarapodik megfelelően (de ezt úgyis a védőnk döntik el), vagy ha nincs elég tejed és hozzátáplálást kell adnod. Mert ilyenkor az étkezés nem 100%-osan tápszer, hanem ki kell számolni, mennyi tápszert kell még neki adni a tejcsi mellé.

2008. jún. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
60%

Szia!


Nézd meg ezt az oldalt, [link]

Nagyon jó, igényes webáruház. Nyíregyházán mindent kiszállítanak INGYEN. A szülészeten is mindenhol kint van az elérhetőségük.


Üdv.

2009. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szió!

Én a babamérleget választottam anno (SENCOR DIGITÁLIS BABAMÉRLEG )mert a patikából tudtam bérelni 2000 Ft körüli összegért, és adtak hozzá BABY CONTROL légzésfigyelőt is! :)


Tény, hogy a baba gyarapodását a védőnő és az orvos is ellenőrzi, de a saját megnyugtatásunkra az első babánál sok anyuka a babamérleget választja.

2011. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
párologtató előtt érdemes megmérni a páratartalmat, a panelben vszeg tényleg alacsony. Mi a fiam 4 éves korában vettünk, mikor éjjel sokat köhögött, a párologtató javít a helyzeten. A babamérleg is hasznos, de csak 2-3 hónap, azt érdemes bérelni. 1666 Ft /hó ért itt lehet Vecsésen, de Budapestre és országos kiszállítás is van Vecsésről
2011. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hello,

BABAMÉRLEG kölcsönzése 2000 HUF a MindenNőneken+ egyéb kedvezmények hozzá.

Pár hónapig nem árt, ha van otthon, főleg, ahol első gyerek van, csak hogy az anyuka is megnyugodjon - gyarapszik a gyerek:)

2011. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Babamérleg - nekünk volt, kölcsönöztük, SENCOR digitálisat, asszem 1500 Ft-ért? De lehet már lentebb ment az ára.

Teljesen jó volt:)

2011. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!