Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a magyar eredetű női és férfi nevekről?

Figyelt kérdés

Férjemmel imádjuk a magyar eredetű, szép hangzású neveket és mindenképp ilyet szeretnénk a gyermekeinknek. Már van egy Kincső nevű kislányunk. Ezekről a nevekről mi a véleményetek? Melyik tetszik a legjobban?


Női: Zselyke, Hanga, Minka, Borostyán, Csinszka


Férfi: Zente, Csombor, Nimród, Zétény, Csanád, Soma


2013. jún. 25. 15:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem a Zselyke fiúsnak hangzik, nem tudtam volna eldönteni, hogy milyen nemű. A többi lánynév tetszik, főleg a Csinszka. Nagyon szép szerintem.

A fiú nevek közül a Zente tetszik.

2013. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem ezek pont nem annyira tetszenek... inkább a bevettebb magyar neveket pártolom, pl. Csaba, Ákos, Atilla, Attila, és ami az egyik kisfiúnk neve is: Árpád :)


De ha mindenképp választani kéne, akkor Zente és Borostyán, ezek tkp egész szépek, ahogy így ízlelgetem.

2013. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A lánynevek szépek, bár a Zselyke és a Hanga kicsit elcsépelt mostanában. Ugyanez a véleményem a Nimródról, így akartam hívni a fiamat, de túl sok van belőle. Nekem a Zente, a Zétény és a Csomor kicsit erőltetett, már-már túl "ősmagyar", a Csanád tök jó, a Somáról meg nem is tudtam, hogy az is magyar név.

Amúgy az én fiam Bulcsú lett, de ha következő fiú lesz, benne van a pakliban a Csanád. (Csak magyar eredetű nevekben gondolkodom. Kell a sok Krisztofer meg Dzsenifer mellé ;))

2013. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jópofa a Hanga, Zselyke és a Minka is- de inkább kisgyereknek, később olyan fura egy komoly felnőttnek.

FIunevekből nem tudom megmondani miért a CS-betűs fiuneveket ki nem állhattam sose- még a Csaba sem tetszik- nekem olyan lányosan hangzanak, így a Csombor, és Csanád- sőt a Csongor név sem tetszett sose. A Zente és Zétény nekem tetszik nagyon- és szerintem egyátalán nem ŐSMAGYAR tipusú név- jó mind a kettő, sőt a Nimród is. De ezek közül a Soma a legjobb!!! :))

2013. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Első babánk Zselyke lett volna, de Koppány lett :), vagyis erre szavazok.


Fiúk közül a Zétény tetszik.

2013. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Lányok közül a Zselyke tetszik, a fiú nevek közül pedig a Soma, de elfogult vagyok, mert az egyik fiamat így hívják. De a Zente is szép. Meg ami nekem még tetszett, amikor a második fiamat vártam, az a Sebő volt.
2013. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Erus76 ***** válasza:

Mi fiúnk is régi magyar keresztneveket kapott: apjától a Regőst, tőlem pedig a Kendét! :-))

Amiket felsorolt a kérdező, szinte kivétel nélkül tetszenek!

2013. jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!