Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan fontos születés...

Miért olyan fontos születés után mielőbb megkeresztelni?

Figyelt kérdés
A fiam 10 hónapos volt.A lányom most3,de csak jövőre szeretnénk.Szeretné a fene,de van,aki nagyon...Szóval felőlem ráérne,mivel kevesebb,aki később vagy soha?
2009. okt. 13. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Miért lenne fontos? Én 10 éves voltam...
2009. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen azért (már bocs) hogy ha netán nem él sokáig akkor legyen megkeresztelve, mert akkor még nagyon fontos volt a vallás és nagyobb volt a gyerekhalandóság. Olyat még nem hallottam, hogy manaság ezt sürgetik.
2009. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 voltam és csak az egyházi esküvő miatt volt fontos.Szerintem a vallásosság nem attól alakul ki, hogy meg vagy e keresztelve.Én nem voltam, mégis jártam templomba.
2009. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak,mert a nagymama rá van izgulva a témára,annyira,hogy már már vita téma.Hadd döntsem el én,mikor van itt az ideje.
2009. okt. 13. 13:34
 5/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg ez a vallás dolog érdekes.Baba voltam ,mikor kereszteltek,de ennyi.Aztán én is 30 évesen lettem elsőáldozó,önszántamból.Sokkal többet adott,szerintem,mintha muszájból kellett volna gyerekként.
2009. okt. 13. 13:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is a nagymama van ráindulva, hogy kereszteljem meg a fiam, de mivel én nem vagyok megkeresztelve és a férjem sem ragaszkodik hozzá egyenlőre nem lesz. Majd ha annyi idős lesz, hogy el tudja dönteni és szeretne megkeresztelkedni, akkor természetesen támogatni fogom, de addig csak a névadót csináljuk meg valamikor.

Most 11 hónapos a fiam, de szerintem ráérünk még.

2009. okt. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szülő dolga szerintem.

Ha én csinálnék keresztelőt, biztos minél előbb csinálnám, hogy még könnyű legyen a babával és ne legyen hiszti, meg visítás.

Férje azon az állásponton van és egyet tudok érteni vele, hogy majd ha lányunk akkora lesz, hogy el tudja dönteni, hova akar tartozni-illetve akar-e egyáltalán valahova tartozni, megteszi a szükséges lépéseket.

A mi családunk picibabaként keresztelt mindenkit, de férjem is már bő kamasz volt, mikor megkeresztelték.

Manapság nincs nagy jelentősége, anélkül is házasodhat később templomban.

2009. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A 13.45-ös választ mintha én írtam volna, annyi különbséggel, hogy az én kisfiam 1 éves.

Lesz@rom, hogy ki mit akar. Az én gyermekem, és akkor lesz megkeresztelve amikor én akarom, vagy pedig ha majd Ő akarja!

Ez nálunk nem vitatéma, mert ezt kerek perec közöltem avval aki előhozta a témát.

2009. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam 1 évesen lett megkeresztelve, én nem bántam meg, hogy vártunk vele, mert szerintem nehezebb lett volna pl 2 hónapos korában, mikor még sokkal gyakrabban evett, aludt, stb.

Amúgy szerintem meg a ti döntésetek, hogy mikor lesz a keresztelő, régen valóban a nagyobb arányú csecsemőhalandóság miatt keresztelték a babákat egész pici korban.

2009. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló szitu van, 7 hónapos a lányunk és eszünk ágában sincs megkeresztelni. Mi sem vagyunk vallásosak, nem tartjuk fontosnak, de a dédi mama már kiakaszt ezzel. Annyira unom hogy állandóan ezt hajtogatja hogy mikor lesz már a keresztelő, múltkor már erélyesebben oda szóltam neki, hogy értse már meg hogy nem lesz... pedig már 83 éves.
2009. okt. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!