Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális apai viselkedés?

Ez normális apai viselkedés?

Figyelt kérdés

15 hónapos a babánk, elkezdődött a hiszti korszak. A férjem elvárja, hogy kivétel nélkül mindig én kezeljem le a hisztit, mert ő nem tud mit kezdeni vele. Pedig jó lenne, ha a babánk látná: egy véleményen vagyunk.

Férjem állandan fáradt, munka után nem foglalkozik a babával, mert nincs hozzá ereje.

Hétvégén mindig programja van: fut, edz, barátokkal koncertre megy. Ha együtt találkozunk a barátainkkal, akkor én foglalkozom a babával, ő beszélget, iszik. Tehát hétvégén is kevés ideje jut ránk.

Közben mindig panaszkodik, hogy sosincs ideje arra, amit szeretne csinálni.

A háztartást én vezetem, a gyerekkel mindig én vagyok.

Múltkor az éjszaka közepén azért tolt le a férjem, mert a babának átázott a pelusa, és amikor átpelenkáztuk, nem azt a pelust adtam a kezébe, amit éjszaka szoktunk használni (az több folyadékot bír). Hát nem is bírtam aludni ezután.

A babánk rossz alvó, sokszor ébred éjjel. Tény, hogy fáradtak vagyunk.

Csak azt az apróságot nem hajlandó figyelembe venni a férjem, hogy várom a második babánkat, és jól esne ha néha én is pihenhetnék.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, és hogy a ti férjetek/párotok milyen apa?


2009. okt. 13. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz válaszolni rá, hogy normális-e vagy sem a férjed hozzáállása.

Valahol normális, valahol pedig nem. Mondjuk úgy tűnik nem vállal elég feladatot és az pedig a kötelessége lenne!


Az én férjem: épp tegnap mondtam neki, hogy ágyzzunk meg a nappaliban a kanapén, mert éjszaka ha nyüszög Manó, kimegyek majd vele oda, hogy ne zavarjam, ő mégis csak hajnalban kel és megy dolgozni. Erre azt mondta az én Édesem, hogy Ő is szülő, neki is vannak kötelességei és ne menjek sehova sem, maradjak csak az ágyunkban:) olyan szerencsés vagyok!

2009. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 15 hónapos és én is várom a kistesót. Elég keveset van itthon, ha meg itthon van tanulnia kell címszóval leül a gép elő. Közben msn-ik, meg hasonlók. Ha szólok még neki áll feljebb. De ha már nagyon kiborulók és mindent a fejéhez vágok, próbál foglalkozni a gyerekkel. Ő amúgy ha kérném megcsinálná a peluscserét meg ijeneket, de párszor már hagyott kaka darabokat, szóval elég felületes. Éjszaka ha felkel a drágám csak én tudom visszaaltatni, mivel az apjának kiugrik a kezéből és üvölt. Bár nálunk csak akkor kel mikor a rágófog áttöri az ínyét, ami szerintem se leeht kellemes. Hétvégén azért egy délutánt ránk áldoz jön velünk, kirándulni vagy játszóra, de ennél többet nem lehet tőle várni. A tény, hogy annyira szétszórt, hogy még a gyerek kedvenc kajájára sem emlékszik. Nem is tudom mi lesz 3-4 napig míg a kórházban leszek. Illetve van egy elkézelésem de az elég dúrva. Meg biztos soha nem fogom megtudni a részleteket, mert szeret nagyolni. Szóval az enyém ilyen férj ill. apa.
2009. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Üdv!


2 lányom van de én kiveszem a részem most is a nevelésükből. Talán kicsit többet is mint kellene de ez az én saját akaratom és nincs rám erőltetve vagy kényszerítve. Nem tartom helyesnek a párod viselkedését, amiről részben te is tehetsz szerintem. Ha most ilyen akkor valószínűleg korábban sem vette ki a részét a házimunkából és a kicsi gondozásából(pelenkacsere,fürdetés, éjszakánként fölkelni többször ha kell...stb).

Vannak egy nő kezében is "kényszerítő eszközök", csak sokan nem tudják, hogy melyek azok, és hogyan kell használni őket...;)

2009. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehet, hogy lelkiekben még nem készült fel a párod az apaságra? Ne haragudj meg, de szerintem önzően viselkedik. Egy gyereknek két szülője van, normális esetben mindketten kiveszik a részüket a baba körüli teendőkből, noha én is azon a véleményen vagyok, hogy elsősorban az anyuka "ugrik" a babához. De ettől függetlenül azért mert az apuka dolgozik, nem jelenti azt, hogy őt már mentesíteni kéne az otthoni feladatoktól is, főleg mivel írtad, hogy barátozik, szórakozik.

Szerintem állj a sarkadra, beszéld meg vele, hogy nem "csak" anyuka és házvezetőnő vagy, hanem feleség és ember is, neked is vannak szükségleteid. És neked is ki kellene néha kapcsolódnod, kiszakadni a hétköznapokból, pontosan azért hogy utána otthon még jobb formában legyél.

Valószínűleg eddig szó nélkül csináltad a dolgod és ő a problémáidból nem vett észre semmit.

De tudod, hogy van a mondás: "néma gyereknek az anyja sem érti a szavát".

Szorítok nektek, hogy sikerüljön tisztázni a dolgokat!

2009. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én férjem szuper.

De peluscsere, pláne éjszaka, ilyesmi eszembe se jut.

Általában kezébe kell nyomni a gyereke, és akkor kicsit kelletlen, mert félbehagyja azt, amit épp csinál, ez nekem kicsit rosszul esik, de teljesen érthető.

Ha elviszi sétálni, nagyon elégedett magával, és akkor jó néhány napra letudta a dolgot.

Este ő fürdet. De én készítek elő mindent, én vetkőztetem, törlöm, pelenkázom, öltöztetem. Ez már közelharc, közben Apa bohóckodik neki, hogy egy kicsit egyszerűbb legyen.

Szóval az a nehéz, hogyha van is a gyerekkel, olyankor én is ott vagyok/vagy muszáj elintéznem ezt-azt, vagy dolgozom. Szóval csak úgy nem lehetek...

Amihez ragaszkodom: legyen minden nap vmennyi idő (kb. napi fél óra) amikor csak ő van vele, én addig nyugiban tudok főzni vagy akármit tenni.

2009. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem normális, nagyon önző viselkedés, és sajna ismerős.

Az én férjem nagyon nyugodt, jó ember, de lusta mint a föld.

Lányunk 2 éves múlt és még min 3 szor kel éjjel. 7 hónapos terhes vagyok, anyósékkal már pár hónapja összevesztem más okokból, de őt ez is hidegen hagyja, neki nem számít, hogy nekem mi esik rosszul.Nem fog ő veszekedni senkivel sem..., holott nekem ad igazat elmondása szerint.

A gyerekhez néha felkel, de immel-ámmal. Napközben nem foglalkozik vele, ha itthon van netezik, és állandóan horgászik meg hobbizgat.Hétvégén ha itthon van könyörögnöm kell, hogy jöjjön velünk a játszóra, ha nagy ritkán meg el kell mennem pl dokihoz és neki kell a gyerekkel lennie, akkor nem a játszótérre viszi gyerekek közé, hanem az anyjáékhoz, mert ott legalább nem neki kell vele foglalkozni.

Persze néha vigye fel, de jobb, ha a pajtásaival van a gyerek szerintem.

Most kicsit pár hete jobb, mert bölcsis lett a lány, viszont én ilyenkor sem vakarózom itthon, hanem segítség híját egyedül készülök elő a 2. baba érkezésére, és a szokásos teendőket csinálom.Illetve amikor hazahozom a böliből próbálok vele tartalmasan minél többet foglalkozni, hogy ne érezze magát mellőzöttnek és az apjának is türelmesebbnek kéne lennie...

Mellette már lassan egy hónapja beteg vagyok, hol meggyógyulok, hol nem de ez sem nagyon érdekli.

Szóval nem tudom mi lesz, ha meglesz a pici, remélem könnyebben veszem majd az akadályokat, mint az elsőnél.

2009. okt. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nálatok normális, hiszen ezért alakult így. És neked ez megfelel, hiszen szülsz neki még egy gyereket, akivel ugyanígy fog viselkedni. Ha ez neked jó, nem is fog változni.

Nálunk nem lenne normális, de nem is viselkedne így a párom soha.

Ki hogy alakítja az életét.

2009. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális, elképedve olvastam amiket írtál. Nálunk apa szinte minden szabadidejét a gyerekkel tölti, mindent megcsinál kérés nélkül. Ezért akart gyereket, a te férjed miért is ?!
2009. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem midnenkeppen beszeld meg vele, mond el neki,h tobb segitsegre lenne szukseged. A gyermeteknek sem lesz vele olyan a kapcsolata, amilyen veled. Apai mintara is szuksege van, es nem olyanra,h apa csak ul es nem foglalkozik vele. En nagyon szerencsesnek mondhatom magam azt gondolom. Parom, kisfiunk szuletese ota kiveszi mindenbol a reszet. Az esti furdetes csak az ove es nemcsak a furdetes, hanem az oltoztetes, pelenkazas is. Ez nagy segitseg. Beteve tudja a napirendunket, tudja mit szeret, mit nem a baba, mikor setalunk...stb. Igaz ejjel en kelek fel tobbszor, de ez nekem nem okoz gondot, o megiscsak megy dolgozni, nekem meg ez a dolgom. Ugy erzem olyan kezd lenni a kapcsolatuk, mint egy jo apa-fiu kapcsolat. Es ez jo.
2009. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szia.nem olvastam el a válaszokat,de nem normális.azt irod,hogy panaszkodik a férjed,hogy nem jut ideje arra amit szeretne.hát sajnos akkor ti nem nagyon tartoztok ebbe a kategóriába.bocs ha durva vagyok,de ez a véleményem.ha koncertre,futásra,haverokra jut idő,akkor rátok is,meg a gyerekére is kéne.olyan nincs,hogy egy közösen vállat gyerek csak a te felelőséged.te neveld,te kelj fel hozzá északa stb.ilyen nincs.olyan sincs,hogy munkaután nem foglalkozunk a gyerekkel mert nincs hozzá erő.ugyanmár,nemakarásnak nyögés a vége.a párod egyszerűen nem ilyen lovat akart.lásd be.az én férjem is egész nap dolgozik,de amikor hazajön első a gyerek.nem órákat kell velük olyankor foglalkozni,hanem minőségi foglalkozás kell.és ő is eljár focizni,de sose ment még a baba rovására.gondolkozz el ezen,és üj le vele erről beszélni,mert ez igy nagyon rossz fele halad.
2009. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!