Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktatható önálló...

Hogyan szoktatható önálló játékra egy 10 hónapos baba?

Figyelt kérdés
A Suttogó szerint egy ilyen idős babának kb. 45 percet kellene tudnia önállóan játszani, viszont az én kisbabám egy percet sem hajlandó önállóan játszani!
2009. okt. 12. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha eddig nem játszott el egyedül, most sem fog, és nem is tudom, hogy valaha fog-e...

Már bocs, de 10 hósan pont anyás, hisztis, akaratos, most bizti nehéz lesz változtatnod, ha tudsz egyáltaln..

2009. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem hajlandó mert nem hagyod.

Rakd le, tegyél köré tárgyakat és hagyd békén. Mivel már idősebb lehet, hoyg elsz egy kis hiszti, de ne törődj vele, ha rájön, hogy nem rohansz, akkor elkezdi magát szórakoztatni.

2009. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Tedd le, hagyd, hogy csináljn, amit akar, te meg dolgozz MELLETTE (ugyanabban a szobában) valamit, és ha nyafog vagy sir, akkor magyarázd el neki, hogy neked még ezt a munkát be kell fejezned (de ne hagyd félbe). Egy pár napig igencsak rossz lesz vele, de utánna lassan megszokja - csak következetesen végig kell csinálni, és nem szabad "megkönyörülni" rajta...
2009. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Két etetés között hagyd egyedül a játékaival.Akkor se menj aoda hozzá,ha sír-Rövidesen rájön,hogyan tud egyedül játszani.Nagy tévedés azt hinni,hogy egy ekkora gyerek azért sír,mert szüksége van az anyjára.Aki ezt állítja,az sohasem nevelt gyereket.Azért sír,mert megszokta,hogy az anyja állandóan mellette van,szórakoztatja,lesi minden kívánságát,ha valami nem megy azonnal,a mama megcsinálja,ha nem ,akkor elkezd hisztizni.Így pedig soha nem lesz önálló.Hagyni kell.hogy egyedül boldoguljon,és azzal játsszon,amihez neki kedve van.
2009. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem hagyom???! Való igaz, hogy elég nyűgös baba, és sajnos mivel hasfájós volt sokat sírt picinek és sokat is volt kézben, egyszerűen nem bírtam hagyni, hogy sírjon! Valószínű, ennek az eredménye most ez! Viszont ezen valahogy változtatni akarok! Szándékosan nem tezsek köré túl sok játékot, mert úgy tudom, az sem jó, viszont semmi nem érdekli, csak jön, bújik hozzám, kapaszkodik belém. Az egyetlen amit szeret álldogálni, sétálgatni a bútorokba kapaszkodva! Viszont az elmélyült játék is nagyon fontos lenne a fejlődése szempontjából, ezért kérem a segítségeteket!
2009. okt. 12. 19:16
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utlsó válaszadóval maximálisan egyetértek, sajnosnálunk is ez van, viszont ha beteszem a járókába, addig sír torkaszakadtából, míg ki nem veszem! nem hiszem, hogy abbahagyná, az én idegeim hamarabb felmondják a szolgálatot!
2009. okt. 12. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos segíteni nem tudok, de mintha az én fiamról írtál volna. Minden egyes pillanatban rajtam csüng, ha kimegyek, mászik utánam, miközben hisztizik, nincs el egy pillanatra sem egyedül. Elképesztően akaratos baba.
2009. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül!!!

A kisfiam egy az egybe ugyanez. 5-10 perc önálló játék után mászik utánam, kapaszkodik a nadrágomba, és nem nyugszik míg nem vele foglalkozom. a tedd le és köré játékokat nálunk nem vált be, ha a földön van jön utánam, a járókában meg álldogál és hisztizik. viszont ha pl. főzök, odahúzom az etetőszéket, úgy látja nagyjából mit csinálok, magyarázom neki, közben odaadom a kisautóját, vagy kiflit kap, és így elég sokáig elvan.

mi mondjuk szinte mindig ketten vagyunk, senki nem is csodálkozik, hogy ennyire anyás, de sajnos ezen a helyzeten nem tudok változtatni.

viszont én biztos vagyok benne, hogy nem lesz mindig így, kitartás!

üdv,

10 honapos kisfiú anyukája

2009. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a baba temperamentumától függ. A lányom egy éves, de nem játszik egyedül. Mindig abban szeretne részt venni, amit én csinálok. Ezért úgy alakítok minden teendőt, hogy ő is lássa, csinálja (mosásnál adogatja a ruhát, főzésnél tartja a fakanalat, stb.).


Biztos vannak olyan babák, akiket rá lehet szoktatni, hogy egyedül legyenek. De én abszolút megértelek! Többször próbálkoztunk már a lányomat is egyedüllétre szoktatni, de ilyenkor hihetetlen hisztit vág le, rángat, rugdos, hanyatt vágja magát. Órákig nem lehet lenyugtatni, pár perces szünetekkel újra és úja kezdi. Onnantól az egész nap egy rémálom, nem eszik rendesen, nem akar aludni, annyira bepörög. Sokáig azt hittem, az én hibám, hogy elkényeztettük, de egy pszichológus ismerősöm szerint ez normális, ilyen a temperamentuma...

2009. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!