Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 12 napos babám van hogy...

A 12 napos babám van hogy csak 40ml-t de van hogy 80ml-t eszik. Ez jó? Anyatejes. Mennyit kéne ennie?

Figyelt kérdés
Néha csak cuppog a cicin, és kb 40 perc alatt jó ha 20-at eszik, van amikor meg 20 perc alatt 70-et is. Remélem jól eszik, de nagyon hasfájós és emiatt sírós. Bár most biztos az időjárás miatt is nyűgös.
2009. okt. 12. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Kb. 50 ml-t kell ennie egy evésre, ha még jól emlékszem, ezért jónak tűnik a 40-80 ml. Azonban ne aggódj, a babák is úgy vannak ezzel mint mi. Van mikor többet eszenek van mikor kevesebbet. Ők még tudják, hogy mennyi az elég nekik, ezért ha esetleg többet szopizik mint amennyire szüksége van, akkor visszabukja.

Hasfájásra nálunk az édesköménytea, vagy a higított szoptatóstea vált be nálunk!

Boldog órákat kívánok a babával!

2009. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én orvosom azt mondta akkor eszik jól ha a testtömege 1.5 szeresét eszi. Pl ha 4 kiló,akkor 4x 1.5= 600 milliliter.

Szerintem próbáld meg 3 óránként etetni,mert ha hasfájós,nem tesz jót neki ez az össze vissza evés.Lehet nem éhes csak szeret szopizni.Nem tudom te mennyire vagy cumiellenes,de én adnék neki ilyen időközönként cumit.Vagy vizet,esetleg teát..

2009. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak szopiztassad. A babamérleg szerintem csak a kezdő anyukák kikészítésére készült, legalábbis, én is így paráztam. A tesónál a házba nem hozom be még egyszer. Majd hetente lemérik a védőbe, és ha gyarapodott rendben van, ha nem akkor írnak fel tápszert.

A hasfájásról szólj a védőnőnek vagy dokinak, ők tudják mit kell tenni.

espumasan csepp esetleg, szőlőcukros gyenge kamilla tea, mecsek tea....

Szóval a hasfájást intézd. A babuci annyit eszik, amennyi jól esik neki, ha nem a hasfájás miatt szenved éppen.

2009. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tegnap írtam ki hasonló kérdést.Mi ma 13.naposak vagyunk.Szintén össze-vissza szopizik,hasonló stílusban mint a te babád.Ma hasonló mennyiségeket szopott(70-70-80).Én adok neki 2szopi közt gyenge édeskömény teát.Poci fáj így is:(((
2009. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Van amikor csak úgy csinál mint aki eszik, aztán ha cumisüvegből adom neki a lefejt tejet, megeszi. A ciciből is kiszívja, csak folyik ki a szája mellett sokszor és nem eszik többet 40 perc alatt mint 20ml. Nem tudom mit csináljak Vele.

2009. okt. 12. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!