Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Te babád is hány (ik) az...

A Te babád is hány (ik) az autóban?

Figyelt kérdés

Kisfiam már szinte újszülött kora óta nem bírja az autót, most másfél éves, sugárban hányt múlt héten is.

Havonta egyszer-kétszer megyek vele maximum, pont ezért, mert tudom, mennyire megviseli. Mitől alakul ki ez, mivel lehet segíteni rajta? Én 14 éves koromig hánytam autóban-buszban, aztán elmúlt, de addig nem hatott amit javasoltak. (Deadalon)

Valahol egyszer futólag olvastam, hogy ez az idegrendszer éretlensége miatt van, és esetleg fejleszteni lehet. Mit tegyek?


2009. okt. 12. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Hát sajnos konkrét tanácsot nem tudok adni, csak leírni, hogy az én kislányom is szokott hányni a kocsiban, igaz, nem minden alkalommal, hanem ritkán, eddig kb. 4-5x hányt. Nálunk az lehet, hogy ha hígabb kaját (tápszert) eszik előtte vagy sokat iszik, akkor a hígabb kaja jön ki, a sűrű normális nem. Szoktunk várni kaja után kb. fél órát, mielőtt elindulunk, illetve ha tudom, hogy megyünk valahová, akkor előtte kb. fél órával már nem adok neki inni. De hogy mi lenne a megoldás, nem tudom, esetleg kérdezd meg a dokidat, hogy hátha van ekkora gyereknek is valami, amit adhatnál neki. Én is egyszer kérdeztem itt, akkor azt válaszolták, hogy próbáljak gyömbéres italt adni neki, mert a gyömbér jó hányás ellen, illetve kekszet rágcsáljon. 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

igen, múlt héten sietve ivott tápszert, mert jöttek értünk (korábban mint vártan), valószínüleg várni is kell. De mondom, születése óta végigsírja azt a 40perces autóutat.Mióta tud ülni, inkább vonattal viszem, de a hazaút csak kocsival lehetséges, mert nagyon felpakolnak minket a nagyszülők (szerencsére). Neten nézegettem a Cocculine tablettát, van valakinek tapasztalata? Továbbra is csak ez és a Deadalon létezik?

2009. okt. 12. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Van valami homeopátiás cucc is hányásra,nézz utána gyógyszertárban.Maximum havi 1-2 autózás?Hát a mi gyerekünkbe már 3 hónaposan több km volt mint sok felnőttbe 1 év alatt.Nem lehet hogy azért viseli ilyen rosszul mert nem volt hozzá szokva?
2009. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,igen,a Cocculinera gondolta,szerintem próbáld ki!
2009. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is szokott. Ha rövidebb útra megyünk akkor nézelődik, de ha hosszabbra akkor unatkozik, nem tetszik neki, hogy be van kötve és ordít, fölhergeli magát és jön a róka...

Ezért hosszú útra csak alvás idő előtt indulunk ( volt hogy még szunya előtt kidobta a taccsot) Enni-inni előtte 1 órával már semmit. Útközbe max víz. Kapott már kiflit is de az jött vissza elsőnek.

Doktornőt kérdeztem, van valami bogyó vagy kúp, de azt mondta, hogy csak végszükség esetén.

2009. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mostanában, mióta ennyire hány, azóta megyünk csak ritkábban autóval.Mikor picike volt, azt hittük, csak az nem tetszik neki, hogy le van kötve.

Jaj, micsoda átok ez, így lehet, hogy ő is végighányja majd az összes osztálykirándulást. :-( Ő lesz a hányósgyerek az osztályban. Csak ezt ne örökölte volna. Deadalont mennyi idős kortól írják fel?

A homeóst is kipróbálom majd, csak az akkor nem jó, ha pár órával előtte derül ki, hogy valahova menni kell.

2009. okt. 12. 13:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Daedalonetta kúpot ajánlották, felet. Az vajon mennyire álmosító?
2009. okt. 13. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!