Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki énekel a babájának...

Mindenki énekel a babájának altatódalt? Már újszülött kortól?

Figyelt kérdés
Hol tudok letölteni szép altatódalokat? Én nem tudok egyet sem, most 15 hós a lányom, eddig nem énekeltem neki, nem tudom, értékelné-e.
2009. okt. 11. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pici kora óta énekelek neki nem csak altatót. Altató dal nekünk csak egy van minden este elszoktam neki énekelni. Nem tudom ismered-e vagy láttad a Barbie a sziget hercegnője című mesét abba van egy szép altató én azt szoktam énekelni.

http://www.youtube.com/watch?v=5Y0slWAcSAY

Én nagyon szeretem és a babóm is:)

2009. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom , hogy mindenki énekel-e? Viszont azt hallottam, hogy a megszületés előtt is hall a magzat, tehát már a szülés előtt is lehet neki énekelni! :-)
2009. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondta a második. Szülésznő vagyok és nekünk úgy tanították és vetítettek is róla videót, hogy a baba magzati korban csak és kizárólag az anyukája hangját hallja és csak egy teherautó dudálásának megfelelő hangerőt hall kívűlről is.
2009. okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 3 hónapos korától, előtte nem figyelt rá.

A csicsija babáját, a Tente babát vagy a Bóbitát biztos ismered. Ezek a legjobbak. Nem kell, hogy bonyolult legyen, pont a monotonitás a lényeg, attól fog elaludni.

2009. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem kifejezetten altatásnál szoktam a babámnak énekelni, hanem napközben, vagy ha meg kell nyugtatni. És olyankor pillanatok alatt megnyugszik. És én már az elejétől kezdve énekelgetek neki, pedig nem kifejezetten jó a hangom. (Pl. Süss fel nap, Boci boci tarka, Érik a szőlő, meg ilyeneket)


3,5 hós kisfiú anyukája

2009. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4 hós a lányom.

Konkrétan altatódalt nem éneklek.

Ritmusra beszéltem, amíg rázni kellett a fenekét, de most már pocakomon alszik el, így csak simizni kell a hátát.

Amúgy is a "Nád a házam teteje" volt a kedvence, meg a "Van egy nóta".

Most lett favorit a Vuk, Pumukli, meg a Füles mackó és Süsü.

2009. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyém egyébként értékelte az éneklést, ne nevessetek, de van kedvenc száma.


utolsó voltam

2009. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!