Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Végbél-tályog betegsége volt...

Végbél-tályog betegsége volt a babádnak? Hogyan jött rendbe? Phenylbutazon kenőcsöt használtátok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
szia,nekünk volt sajnos.2 hetesen, jo időbe telt mire elmúlt. ezt a kenőcsöt nem irták fel, hanem tetránt de sz..t se ért. paradicsomos párakötést is kellett pár napig csinálni, az se igazán segitett, ezt huztuk hetekig a házi orvossal. nem javult és gyereksebészetre mentünk.fel akarták vágni, de mivel nagyon fiatalka volt, mondták várjunk még és jodos kenőccsel kellett kenegetni, hogy a bacikat addig is irtsuk amig lehet. elkezdtem önfejűleg homeos szert használni és az végre segitett.hepar sulfur 2x5 ch eleinte amig nem lett jo gennyes, utána u.e csak 1x15ch ami segitett apasztani. A felvágás után kialakul egy sipoly azt később megint felvágják ugyhogy próbáld meg szerintem ezt a szert, hátha meg tudjátok előzni, hogy ne kerüljetek kés alá. irj majd hogy alakultok. minden jót!
2009. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaz nem tudok válaszolni,én csak kérdezném hogy milyen jelei vannak? Fáj a babának? Mitől alakul ki? Nem is hallottam még róla. :( Mihamarabbi gyógyulást a picinek!
2009. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát sajnos mi is a gyereksebészeten fogunk kikötni, már holnapra meg is van az időpont! :( Muszáj, mert szegény pici nagyon-nagyon szenved...:( Én nem bánom, ha leszívják neki, csak minél előbb, mert rossz nézni, ahogy egész nap sír! :(

Szombaton pelenkázásnál tapintottunk ki egy csomót a végbélnyílás mellett, 1 centis. Nagyon megijedtünk, hogy ez mi lehet. Először azt hittük, valami belső aranyér, mert szegény már 5 hetes kora óta nagyon erőlködik kaki előtt. Szóval kitapintottuk, rögtön telefon a védőnőnek, házi dokinak. Vasárnap már az ügyeleten voltunk, nekünk Betadin oldatot adtak a fertőtlenítésre és Phenylbutazon kenőcsöt. Sajnos csak nő a csomó és egyre csúnyább, már tiszta vörös az a terület a csomó körül, de még nem fakadt ki. Nem tudni mitől alakult ki, talán amikor a végbélnyílás kicsit be volt repedezve (pár hetesen) akkor juthatott be valami baci.

Szegény, ma egész nap csak sírt! Kivéve szopi közben.

10 hetes a Pici.

2009. okt. 13. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Szegénykém,mielöbbi gyúgyulást kívánok nektek!

2.voltam.

2009. okt. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most jövünk a sebészetről...felnyitotta a főorvos úr a tályogot. Tiszta genny volt az egész. Totál kitakarította a sebet, és most egy gézcsík van benne. Nekünk kell minden pelenkázáskor kinyitni a sebet és Betadine-os pálcikával alaposan kifertőtleníteni a sebet. 1 hét múlva megnézi. Azt mondta, hogy sajnos ez bármikor előjöhet újra, talán egész csecsemőkorban elkíséri őt....:(

Szegény úgy sírt, sőt inkább üvöltött (és vele együtt én is sírtam) Szinte sokkot kapott, most is alszik, pedig már 2 órával ezelőtt kellett volna szopiznia.

Borzasztó volt látni, ahogy üvölt a fájdalomtól, de most megkönnyebbült, hiszen végre nincs ott az a hatalmas gennyes csomó.

Ja, és azt mondta a főorvos, hogy azóta sokkal több babát kezel végbél-tályoggal, mióta divatba jöttek a popsitörlők. Ez csak üzlet, de semmi szükség rá. Minden pelenkázásnál langyos-szappanos vízzel kell lemosni a popsit és kész. Legalább nem kell havonta ezreket költeni fölöslegesen a popsitörlőkre. Még jó, hogy pont ma vettem a DM-ben 2x80 darabot, szerintem majd én elhasználom kéztörlőnek.

Köszönöm az érdeklődést!

Jó egészséget minden babának!

2009. okt. 14. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!