Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha éjjel visszaaltatom a...

Baj, ha éjjel visszaaltatom a babát?

Figyelt kérdés
11 hetes a fiam és anyukám meg anyósom is azzal traktál, hog y miért kel még mindig fel éjjel enni. Megpróbáltam teáztatni-ahogy ajánlották, de küzdött ellene. Aztán volt, hogy sikerült visszaaltatnom és másfél, két és fél órával tovább aludt. Jó ez, ha ezt csinálom? Vagy van valami más megoldás is? Már nagyon ki vagyok... a szemem is bevérzett a fáradtságtól. Köszi!
2008. jún. 20. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
etesd meg és vissza alszik. egy 11 hetes gyereknek még kell éjszaka a kaja. ha nem éhes vissza alszik.
2008. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Adig etesd mig a ciciden be nem alszik. Nekem ez vált be.
2008. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Kislányom 5 hónapos, születése óta rendszeresen felkel éjszaka cicizni. Eszembe nem jutna, hogy vizzel, teával tömjem. Idáig CSAK anyatejet kapott, azt is igény szerint. Ránk van szükségük meg a legegészségesebb nedüre, az anyatejre. Aludj vele nappal, ha álmos vagy, de a kisgyermekes anyák általában álmosak. Amúgy én nem hallgatok sem "mindent tudó" rokonokra, sem a gyermekorvosra. Vedd magad mellé és nem kell ébredezned, mert úgy tényleg nehéz...Sok sikert!
2008. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád és az anyósod idejében az volt az elvárás, hogy éjjel enni ne adjanak a babának, csak inni. Mára ez már elavult nézet, már bebizonyították, hogy kell a babának éjjel is a kaja, ráadásul az éjjeli kajának nem sok köze van az ébredésekhez, inkább egyéni érettség és igény kérdése. A saját ösztöneidre hallgass, ha úgy érzed, éhes, adj neki enni és ne törődj vele, ki mit mond. A Te gyereked! Ha adsz neki enni, gyanítom, hamarabb visszaalszik, mint ha erőltetsz mindenfélét, amire még jobban felébred, ez a Te fárdtságodnak sem mindegy.
2008. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nemsokára végig fogja aludni az éjszakát. A kisfiam most 6 hónapos, ő már a 3. gyerek, de vele kellett a legtöbbet éjszakáznunk. Pont 3 és fél hónapos volt, mikor először nem kellett éjjel 2 és 3 között szoptatni. Azért emlékszem erre ilyen pontosan, mert azon az éjszakán próbáltak a lépcsőházunkba betörni, amikor először tudtam végigaludni az éjszakát!

Szóval kitartás, és nyugodtan szoptasd meg éjjel is!!!Egyébként az éjszakai szoptatás nagyon jót tesz a tejtermelésnek. Legalább 4 és fél-5 hónapos korára nem fogod azt tapasztalni, hogy kevés a tej:)

Minden nehéz időszaknak vége van egyszer.....és jön a következő....

2008. jún. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én még mindig felkelek 1-2-szer, pedig már 6 hónapos...


Dia

2008. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 3 hónapos volt, mikor először aludt este 8-tól hajnal 5-ig. Később "elromlott", mert jött a foga és azóta sem "javult" meg:-), lassan 6 hónapos, de 3-kor felkel enni. Én úgy vagyok vele, hogy azt az 5 percet ki lehet bírni, magam mellé veszem, cicizik egy picit és már alszik ő is és én is reggel 7-ig / kivéve ma, mert én nem tudtam visszaaludni...:-( /. Szerintem nincs ebben semmi, a Te kisfiadnak még szüksége van az éjszakai tejcsire, vedd magad mellé, így könnyebben visszaalszik ő is és Te is. Aztán lehet, hogy pár hét múlva már nem kel fel éjjel.
2008. jún. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Szia.

A lányom 19 hetes,de még éjjel is 3x kel szopizni.Èn is fáradt vagyok,de ha neki erre van szükse´ge?....

Adj neki enni.

2008. jún. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!