Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám 14 hós lányomat...

Hogyan tudnám 14 hós lányomat rászoktatni arra, hogy az utcán fogni kell a kezemet?

Figyelt kérdés
11 hós kora óta jár, de eddig az utcán csak babakocsiztunk, illetve kertben szaladgálhatott amerre akart. Falun lakunk, járda nincs, és különben is egy gyerek az utcán fogja az anyja kezét ugyebár..Ő viszont inkább visszamegy a kapunk, rángatja a kezét ki akezemből vagy leül a földre és hisztizik. Mi lesz így velünk? Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan oldotta meg? Kérek szépen tippeket!
2009. okt. 9. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Fogd a kezét. Ne ő a tied, hanem te az övét. Előtte szólj, hogy az utcán úgy jöhet veled, vagy be kell ülni a kocsiba. Jössz anyával? Bólogat. Akkor fogom a kezed és akkor jöhetsz. Ha rángat, mondd hogy akkor visszateszed. De ne engedd el. Vagy emeld fel, ha kocsi nélkül vagytok. csak akkor teszed le, ha jön szépen.

Ha hisztizik, verj a seggére! Nyugodtan! (persze, csak egészen ici-picikét, ne fájjon,) de meg fog lepődni az agressziótól és elhallgat.

A szülői agresszió kívánatos mértékben elengedhetetlen. Csak a túlzott agresszió az amitől annyira óva intenek.Szerezz érvényt az akaratodnak. Vagy maradhat otthon.

2009. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mndig én fogom akezét, nem is engedném, hogy csak ő fogja...hát eddig így próbáltam a popsicsapkodás kivételével, de hát nem jött be.:-(( lehet, hogy soha nem fogunk sétálni???
2009. okt. 9. 18:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet még nem érett rá. Az én fiam 15 hónapos és most már szépen fogja a kezem az utcán és megyünk amerre mondom. De 1 hónappal ezelőtt mindig legugolt, ha nem arra mentünk amerre ő akart, meg a kezem se akarta fogni. Szerintem még kicsit babakocsiztasd. Ezért meg egyáltalán nem kell rácsapni a seggére!
2009. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok megint. Azt elfelejtettem írni, hogy az én fiam 9 hónapos kora óta megy, szóval nem vagytok lemaradva semmiről. Vannak szülök akik a bölcsibe is babakocsival viszik a 2 éves gyereket, na ez már dúrva szerintem!
2009. okt. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató választ! Akkor próbálkozunk, magyarázom miért nem csalinkázhat az úton aztán majdcsak megérik a sétára egyszercsak...
2009. okt. 9. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi olyan helyen lakunk, ahol simán szaladgálhat előre hátra az utcán, úgyhogy én csak akkor fogom a kezét, ha úttesten megyünk át. Ezt már elég hamar megtanulta, ilyenkor jól megmarkolom a kezét, hogy érezze nincs választása. Néha ellenkezik és egyszer anyukám azt mondta neki, hogy elüt az autó és palacsinta lesz belőled. Na ezt úgy megjegyezte, hogy elég csak emlékeztetnem rá és már nyújtja is a kezét. Amúgy a járdán mi általában motorral közlekedünk és már hamar megtanítottam neki, hogy egyenesen, vagy kanyarodunk( azt még nem tudja, hogy jobbra-balra, de azért mondom azt is). És általában ő megy elől én meg mondom az irányt.De úttest előtt még időben leszállítom a mociról és kézenfogva megyünk át. Amúgy 2,5 éves és 15 hónapos kora óta jár.
2009. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az elején gyakoroltam vele. Csak cél nélkül elindultunk. Arra figyeltem, hogy tanítsam magam mellett jönni. Ha menni kell valahova olyankor nem jó ezt tanítani mert az idő sürget és előbb utóbb beadja az ember a derekát. Ha hisztizet akkor ott hagytam a foldön és tettem egy pár lépést, hogy akkor ott hagyom őt. Persze csak elérhető távolságban. És egy idő után megunta a hisztit.
2009. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!