Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 Hetes babátok mennyit eszik?

6 Hetes babátok mennyit eszik?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák válaszát várom, akiknek tápszeres a picijük, érdekelne, hogy mennyit eszik egy nap és hányszor. Éjjel mikor ébred... Az én picim hatszor eszik egy nap, 130 milit, de sokan azt mondják hogy ez rengeteg, elfog hízni, baja lesz sstb. de néha azt veszem észre, hogy még ez is kevés neki, de nem merek többet adni. Ezért is érdekelne, hgoy vele egyidős babák mennyit esznek naponta.
2009. okt. 9. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! 6 hetesen ez szerintem is sok. Mi 11 hetesek vagyunk már ( a kezdettől csakis tápszeresek mert nincs tejem sajnos ), de most eszik 140-et...

Éjszaka 2-3 körül ébred enni. Úgy emlékszem, a kisfiam 6 hetes korában csak 80-90-eket evett. Ha úgy érzed, kevés neki, próbáld meg kicsit hígabbra csinálni. Nemcsak az elhízással lesz gond, hanem megüli a kis pocakját. A tápszer sokkal töményebb, nehezebben emészthető mint az anyatej.

2009. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám 3 hetes, 110-150et eszik. A 150-től fáj a hasa, a 110-120 a rendszeres, de sűrűn előfordul a 130 is. Neünk is mondta a doktornéni, hogy fogjam visszaa gyereket. Azt mondják, hogy a súlya dekagrammban szorozva 1,5-tel, kb annyit kell enni 1 nap. Ezt osztod annyival, ahányszor eszik, és megkapod, 1 evésre mennyit ajánlanak...

2009. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Szia! nekem azt mondta a doki annyit adjak neki, amennyit kér, ha már nem éhes úgysem eszi meg. Mi is tápszeresek vagyunk. Már nem emlékszem 6 hetesen mennyit ettünk, de 8 hetesen 120-150ml között ettünk napi 5x.Összesen 700-800ml között naponta. De akkor már tápszert váltottunk mert HA-t ettünk és a kicsinek nem volt jó, és már abból 6 hetesen annyit ettünk, mint most 4,5 hónaposan. Most már a sima 1-t eszük, nem a hippoalergént. Lehet nálatok is ez a baj.
2009. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Átlagban 5x eszik 100 ml-t, van hogy 120-130-at is, de olyan is akad, hogy csak a 60-70-et eszi meg. A súlyát szorozni kell 120-150-nel, így lehet megkapni a napi min-max értéket. Nálunk pont fordítva van, sztem keveset eszik, és így nem igazán hízik. Úgy tudom, hogy 150-220 grammot kell kb 3 hónapos korukig hízni hetente.

Fürcsi után 8 után elalszik és bírja 4-5-ig, majd ismét alszik 8-9-ig. Nagyon ügyes, csak néha a hajnali evés után nehezen alszik vissza.

2009. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én babám,igaz ma 4 hetes,de 80 és 100 között eszik.Körzeti szerint sok,de ez van.éjjel 3 szor kel enni.én adok neki teát is néha,,mert többször is enne.
2009. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!