Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az apa nevén van a 18...

Ha az apa nevén van a 18 hónapos kislányom, de külön lakcímen lakunk, akkor kell az apa beleggyezése az útlevélhez?

Figyelt kérdés
Egyáltalán kell útlevél,ha ausztriába akarok kimenni a kislányommal?
2009. okt. 9. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
kell útlevél, és az apa mindenképp kell hozzá, neki is alé kell írnia a papírokat.
2009. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még akkor is ha papíron egyedül nevelem?És ha nem érem el az apát,hogy írja alá a szügséges papaírokat,esetleg bosszúból nem teszi meg?
2009. okt. 9. 13:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen kell az apa is , mert alá kell írnia. Júniustól lehet ingyen csináltatni pici gyereknek is személyigazolványt, ha esetleg EU-s országba szeretnél utazni, akkor ezzel is tudsz. És ehhez, hogy megcsináltasd nem kell az apuka.

onnan tudom, hogy én útlevelet és szem.ig is csináltattam a lányomnak.

2009. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképpen kell az apa is. Kimásolom a lényeget:


Útlevéligényléshez az alábbi okmányok szükségesek:

0–18 éves korig:

- személyazonosító igazolvány

- személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),

vagy személyi lap

- születési anyakönyvi kivonat (adategyeztetéshez)

- előző útlevél (ha volt)

- mindkét szülő személyes megjelenése, személyazonosításra alkalmas okmányokkal (személyazonosító igazolvány, 2001. 01. 01. után kiadott vezetői engedély) + személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya), ha már korábban kiállításra került

- elvált szülők esetében jogerős bírói ítélet

- jogerős gyámkirendelő határozat

18 éven aluliak útlevélkérelmét kizárólag törvényes képviselője kérheti (szülők együttes megjelenése szükséges az adatfelvételezéskor).

Érvényességi idő:

6 év alatt: 3 év 2500.-Ft illeték

6 – 18 év között: 5 év 2500.-Ft illeték

Az illetéket készpénzátutalási megbízáson (csekken) kell befizetni a postán.

Csekk átvehető az Okmányirodában

2009. okt. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja bocsi,kihagytam,h nem voltunk összeházasodva!!De már minden reményt elveszítettem,h lesz a kislányomnak útleve,a válaszatiok alapján:(:(:(De azért minenki KÖSZÖNÖM!!!!
2009. okt. 9. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
személyigazolványt csináltass neki, ahhoz nem kell az apa, csak egy törv.képviselő (anya) és személyivel utazhat a kisbaba mindenhova az Eu-s országok között, ausztriát is beleértve.
2009. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem is útlevél:)

(1.)

2009. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mármint személyi:))))) mert ahhoz tényleg nem kell apa.

bocsi, h össze-vissza írtam:)

2009. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nos akkor tudok már most személyit csináltatni neki és azzal kitudok menni Ausztriába?:)
2009. okt. 12. 08:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen tudsz én az 1 hónapos kislányomnak csináltattam júliusban. Annyival könnyítesz a fotózásnál, ha esetleg van otthon olyan arcképe a babádnak, amin csak a feje látszik és fehér a háttér akkor azt vidd be a hivatalba. De ha nincs az sem gond ott megcsinálják de vmi pelust vigyél, hogy fehér háttér legyen, mert gondolom te fogod tartani , vagy esetleg te viselj sima fehér felsőt.
2009. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!