Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10,5 hónapos baba mit ehet már?

10,5 hónapos baba mit ehet már?

Figyelt kérdés
A védőnő egy csomó mindent "tilt", más helyeken meg olvasni, hogy már szinte mindent lehet. (direkt ezért nem is olvastam eddig semmilyen babás folyóiratot, mert tudtam, hogy mindenhol mást írnak. Véletlenül akadt a kezembe egy babapatika, ami szerint meg már rántotthúst is ehetne.) Eddig mindent igyekeztem betartani, de már kezdeném etetni több mindennel a kicsit. Mi a helyzet pl. a tésztával?
2009. okt. 9. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a glutént már bevezetted neki, akkor nyugodtan ehet tésztát. Az én kisfiam is majdnem 10,5 hónapos. Gyakorlatilag szinte mindent eszik, amit mi. Persze olyanokat, amik nem túl fűszeresek.

Zöldségből már szerintem mindent ehet (talán a "k" betűsöket kivéve), húsokat (halat is), kenyérféléket, tésztát, rizst. Gyümölcsökből a citrusféléken és az aprómagvasokon kívül már a többit eheti. Ehet tojássárgáját, joghurtot, túrót. Próbálhatsz neki adni babapudingot, babajoghurtot, kiflicsücsköt, babakekszeket, aztán lassan lehet a babapiskótát, egyéb kekszeket.

Az én kicsim pl. imádja a tésztaféléket, kenyérféléket, babapudingot.

Ennyi idősen már szerintem bátrabban kóstoltathatsz vele szinte bármit.

2009. okt. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tésztát tojásosat adsz neki? mert elvileg fehérjét nem ehet :) (köszi a választ!)
2009. okt. 9. 11:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Megmondom őszintén, én nem parázom túl a dolgokat :-) tojásosat adok neki. Az a lényeg, hogy tömény tojásfehérjét ne adj neki, de ha valamiben van tojás, azt nyugodtan kipróbálhatod. Persze először kis mennyiségben, és ha nincs semmi panasz, akkor mehet több is.

2009. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!