Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiszúrok a kisfiammal, ha...

Kiszúrok a kisfiammal, ha Tiboldnak nevezzük el?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 10:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Szia! Ez érdekes, nekem is a Kobold jut eszembe illetve a Bánk báb-ból a Tiborc! Igazából én csak azért nem adnám a fiamnak, mert tényleg állandóan Tiborozni fogják és szerintem ebből nagy korában csomó galiba fog kerekedni, hogy elírják Tiborra. Ez olyan soha véget nem érő dolog lesz neki. Legalábbis szerintem. Bár én úgy látom, hogy nem fogják ez miatt csúfolni, nem is jut eszembe hogy hogyan lehetne, de később tényleg gond lehet belőle.
2009. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igen, bennem is megmaradt ez a kobold-dolog...:-)
2009. okt. 9. 13:36
 13/31 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen alapon minden nevet lehet csúfolni, hülyeség ezért lemondani egy névről. Igenis szép és különleges név. A kicsik meg azt sem tudják, mi az a kobold.

A Tibó becézés nekem is tetszik. Én nem változtatnám meg a véleményemet csak azért, mert csúfolhatják. A tibold különleges név. A fiadnak majd érthetően kell mondania, hogy a gagyi intézményetisek, akik nem tudnak írni, le tudják írni, ha pedig valaki Tibornak mondja, egyszerűen kijavítja. Az én fiam Sebestyén lesz, és nem fogok pánikba esni, ha le Sebastianozzák (itt Romániában), hanem kijavítom őket. Egyszer majdcsak észreveszi magát, aki nem érti meg.

2009. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan válaszd ezt a nevet. szép.

manapság olyan nevek vannak pl Benett. a Bendegúz is újra divat lett. most több nem jut eszembe pedig tuti van egy pár érdekes név

2009. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáaa meg, nekem is a kobold szo jött be elsőre, mikor olvastam a kérdést. Egyébként tetszik a név, de nem adnám a gyerekemnek.
2009. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem ideális ez a név, mert mindenhol el fogják írni, félre fogják hallani Tibornak. Ha Tibi lesz a beceneve, mindenki egyből azt fogja hinni, hogy Tibor meg szerintem is csúfolni fogják. Bocsánat, ez csak az én véleményem, de tudod, hogy milyenek a gyerekek. Még a teljesen átlagos nevekből is űznek tréfát, nem hogy még ebből a névből, ami szerintem igen ritka. Érdekes név, nekem eddig eszembe sem jutott, hogy van ilyen.
2009. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
10:54 vagyok, egyébként én is a koboldra asszociáltam először.
2009. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
nekem nem jutott eszembe a kobold. becézése tibó, vagy boldi. szerintem aranyos, és felnőttnek is szép név. számtalan fura név létezik, előkerültek a régi nevek is, ami szintén furán jön ki néha. pl: Álmos, Mirjam, Artúr, Ányos, Ivó, Paszkál...és még sorolhatnám. minden nevet lehet csúfolni. És ha elírják, félremondják ki lehet javítani. sokat számít, h illik -e a vezetéknévhez. de szerintem minden gyerekhez illik a saját neve, hiszen kezdettől ezt használják, és sztem valahol tudat alatt az anya a gyerek személyiségéhez illő nevet ad.
2009. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

11.29-es vagyok

ezt találtam a névről (mikor van a névnap, származás), és itt még találsz számtalan szép, de fura nevet.

2009. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Hát könnyű mondani, hogy majd ki lehet javítani a leírását, kiejtését, de én pl. olyan helyzetben vagyok, hogy folyton elírják a nevemet és egy idő után idegölő. Olyan, mintha nem vennének figyelembe, mintha nem figyelnének rád. Le van írva normálisan a nevem és még lemásolni sem tudják. Nagyon rossz érzés lenne neki is szerintem.


Utolsó előtti előtti

2009. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!