Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hetes a babó. Többször...

3hetes a babó. Többször észrevettem, hogy szaporábban lélegzik, föl-le jár a hasikája. Ez normális?

Figyelt kérdés
Akár kézben van akkor is csinál ilyet vagy ha egyedül fekszik az ágyikójában vagy álmában is. Van, hogy ezek a légzések hangosak, olyan, mint amikor mi meg vagyunk fázva és teli van (még) az orrunk. Néha horkol is. Az a szó i eszembe jut róla, hogy zihál, hörcsög. Ezek a tünetek mit jelentenek? Persze, ha itt a dokinéni vagy a védőnő egyiket sem produkálja....:o( Félek, nehogy valami nagy baja legyen.
2008. jún. 20. 05:08
 1/4 A kérdező kommentje:
szörcsög ( nem hörcsög)
2008. jún. 20. 05:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt hasonló. Olvastam, hogy, ha száraz a levegő, akkor van ilyen hasi légzés és, hogy az orrukban lévő váladéktól nehezebben lélegeznek. Nekem izotóniás oldatot írtak fel, de nem kellett sokáig használni. Nálunk főleg éjjel jelentkezett, meg, ha hasra fektettem és úgy aludt. Remélem, nálatok is csak ennyi lesz!
2008. jún. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Normális. A babák böfizés során az orrjáratba is elég gyakran kerül tejcsi. Amíg az onnan ki vagy vissza nem csordogál, lehet ilyen légzése. Ha ilyet tapasztalsz fordítsd a hasára ölbentartva. Így az orrából kicsorog a megrekedt tejcsi. Majd tartsd még egy darabig még függőleges helyzetben is. Ha ilyen légzést produkál ne hagyd magára, Vagy oldalt fekve tedd le.
2008. jún. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is normális. A mi babánk is csinálta, de aztán ahogy nőtt egyre kevesebbszer. Amúgy ha jól tudom azért szaporább a légzésük, mert gyorsabb még a szívverésük mint egy felnőttnek.

Most két hós és a légzése már normálisabb, viszont a hörrögés/horkolás most is megvan. viszont hiába tesszük oldalra, mindig visszafordul hátra. Szerencsére mindennek ellenére kutya baja. Néha még elfelejt nyelni, olyankor köhécsel kicsit, de egyéb problémánk nincs.

viszont olyan pici korban mint amekkorák ti vagytok valóban altasd az oldalán.

2008. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!