Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy játszik vele?

Ki hogy játszik vele?

Figyelt kérdés
Sokat aggódom azon mindent megadok -e a babámnak ahhoz hogy a korának megfelelően fejlődjön.Fél éves a babám .Ki hogy foglalja le a babáját miket csináltok együtt ?
2009. okt. 8. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is féléves, és én nem játszok vele túlságosan sokat. Délelőtt alszik, ha felébred, odateszem a szőnyegen lévő plédre, nekikezd kúszni, odabújik hozzán, eltakarom a szemem a kezemmel, majd kukucskálunk, nagyon élvezi ezeket. általában csak ott vagyok mellette, és beszélek hozzá, megdögönyözöm, kacag. A klasszikus értelemben vett játékot még nem igényli úgy látom. Hagyom, hogy nyúlkájon a játékokért, megszerezzen ezt azt, körbesétálunk a lakásban, udvaron...
2009. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha látom rajta, hogy elfoglalja magát, -pl.éppen kúszik az újság felé, vagy becélozta az ajtót, vagy az asztal lábát-én nem háborgatom, hagyom, hogy felfedezzen ezt azt egyedül. Ha úgy látom rajta, hogy igényli, akkor odafekszek mellé, megcsiklandozom, megciróógatom, mondókázok neki. Játszani még nem tud, csak megfogja, megforgatja a játékokat, és már másik játék felé veszi az irányt. Sokat vagyunk kint a kertben, nézelődik, most fedezi fel a világot.
2009. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nme tudom,hogy miért hiszik azt az anyukák,hogy egy baba csak akkor fejlődik jól, ha állandóan kitalálnak valamit,amivel szórakoztatják!Attól nem fog jobban fejlődni!.Két evés között hagyd a kiságyában,adj neki egy kendőcskét,valamilyen állatot stb.Meglátod majd,hogy mi az ami érdekli.Egyedül kell felfedeznie a körülötte levő világot.Délután viszont legyen egy olyan időszak,amikor énekelsz,mesélsz neki.Ha valami nagyon érdekli,akkor azt játszd vele.Nem azzal fog játszani a baba,amivel az anyuka akarja.Hiába építesz neki pl.tornyot,ha őt éppen a szőnyeg rojtja érdekli!Legfeljebb egy percig figyel rád,de azután már nem törődik veled.Ahogy nő,majd kialakul minden.A mozgásfejlődését pedig semmiképpen ne erőltesd!Ha még nem ül,ne ültesd,ha még nem áll fel,nem jár,akkor se segíts neki.Előbb-utóbb megtanulja magától is,ahogy neki a legfelelőbb.És soha ne hasonlítsd mások babájához!Minden kicsi másképpen,más sorrendben fejlődik!
2009. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mind a 3 válaszolóval egyetértek.Én is így nevelem a kislányom,nem is csüng rajtam folyton.Ha meg látom rajta,hogy szeretné a foglalkozást,akkor foglalkozom vele.Olvastam valahol,hogy sokkal többet használ a gyerek fejlődésének,ha intenzív napi 1-2x 15 percet foglalkozol a babáddal,mintha "egész nap" szórakoztatnád.Hagyni kell őket magukban is.
2009. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. okt. 9. 16:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!