Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell ringatva elaltani...

Meddig kell ringatva elaltani a babákat? MIkortól tudnak egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Az enyémek soha nem lettek ringatva altatva, be az ágyba, puszi, aludj jól és ajtó becsuk.

A legelejétől kezdve egyedül alszanak el, soha nem volt semmi gond.

(Persze leszámítva, ha nagy ritkán lázasak, betegek voltak, de az más)

2009. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Sosem ringattam egyik gyerekemet se. Egy pici baba, ha álmos és nincs semmi baja, magától elalszik. Még a legváratlanabb, legzajosabb szituációkban is. Ha rászoktatod, hogy így aludjon el, nagyon nehéz lesz később leszoktatni.
2009. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Cáfolnám a második hozzászólót, sajnos.

7 hós koráig ha álmos volt, betettem az ágyába, puszi, simi, jó éjt, kijöttem. Magától elaludt, sírás nélkül. Mióta tud állni, és a szeparációs időszakát éli ( már 4 hónapja, most 11 hós) csak úgy alszik el, ha ölelgethet. Leülök vele, az ölembe veszem, egy-két ének és így alszik el. Fáradtságtól, nappali-esti alvástól függően 5-15 perc alatt.

Ma is mint minden nap megpróbáltam letenni, puszi, kijöttem, egy órát ordít, és végül ő győz, kézbe veszem, két perc és alszik. Az én gyerekem sajna ilyen. Addig spanolja magát, és tartja ébren, amíg nem veszem fel, úgy aztán elalszik sírás nélkül. Tudom ,hogy hiszti, de nem tudom leszoktatni sajnos róla. Éjjel 1-2* kel, szitu ugyanez. Ha hulla vagyok (99%-ban) magam mellé veszem, úgy gyorsan visszaalszik, csak elég mocorgós, és így nem igazán tudok mellette pihenni. Remélem lassan kinövi.

2009. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A szeparációs félelem, az más. Én a picikről írtam, néhány hetes, hónapos babákról. Egyébként én sem hagyom sírni az enyémet se egy percig sem, de nem ringatom, nem ringattam soha.
2009. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a saját tapasztalatomat szeretném leírni, illetve hogy mit nem csináltam jól. Kezdettől fogva hagytam a lányomat hogy a kezemben aludjon el, aminek az lett a vége, hogy most lassan 7 hónaposan is altatgatni kellene, de már marhára nehéz 9 kg cipelni, így megtanítottam neki, hogy egyedül aludjon. Nem kell órákat ordítania, úgyis meg lehet. De ha lesz még egy tuti nem altatgatom. Ja és soha nem ringattam a popóját, most sem, tehát ő nem ringatva aludt el, hanem az ölemben. Amihez születésétől kezdve szoktatod. ő azt kívánja meg nagyobb korában is. Minél nagyobb annál nehezebb leszoktatni bármiről is. Ezért tényleg időben kell gondolkodni és már az elejétől nem altatgatni. Legalábbis én a saját hibámból tanultam, lehet van olyan aki még a nagy gyerekét is vígan altatgatja és nincs vele semmi baja.
2009. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsó válaszolótól kérdezem.Én is ebbe a hibába estem mint te .Leirnád nekem hogy szoktattad le az ölbealtatásról sirás nélkül.
2009. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szia.7 hónapig mi is aludtunk amint letettük.soha nem altattam kézben vagy kocsiban.direkt nem szoktattam rá,ha bármi baj volt,bementem az ágyban megvígasztaltam aztán már aludt is.Aztán jött a felálos korszaka,és ő sem akart aludni,csak sít,csak sírt álva az ágyban.de nem szoktattam a kézben,ocsiban alváshoz akkor sem.kivettem megvígasztaltam,letettem,ha kelett 50*.kb 1 hónapig tartott de sikerült átvészelnünk ezt is.most ugyanúgy alszik mint kisbaba korába.nagyon nehéz dolgod lesz most ágyba szoktatni,ehez rengeteg türelem,kitartás kell.ha ez megvan akkor kezdj neki és tars ki.de légy türelmes,mert te szoktattad valamihez amitől most szabadulni akarsz,persze hogy nem fog neki tetszeni.
2009. okt. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 10.30-as válaszolótól kérdezném én is, hogy mi volt a módszere, mert sajnos nálunk is ez volt/van. Csak cicin alszik el a kisfiam, de már 6 és fél hónapos. Sok mindent kipróbáltam de eddig semmi nem jött be.
2009. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

az elso valaszt en irtam, probald meg hatha segit.

Sok szerencset!

2009. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! 10.30-as vagyok! 6 és fél hónapos a lányom. Megelégeltem ezt az altatgatást és azt csináltam, hogy vártam míg nagyon álmos lett, kapott teát, aztán irány a kiságy. Az első 2 nap volt sírás, de nem hagytam még 3 percig sem /nem tudom megtenni/, bementem, megpróbáltam megnyugtatni persze hogy nem sikerült. Visszatettem a kiságyba, igaz már jó fáradt volt de el is aludt. Nem mondom, hogy nincs nyöszörgés, volt hogy sírt, de ez csak először volt, aztán rájött hogy nélkülem is el lehet aludni. 1 hét után magától elalszik. Néha hagytam csak sírni, de ordítani sosem. Teát adtam neki ha sírt és megnyugodott, de nem dajkálgattam.
2009. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!