Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év körüli babátok akinek...

Egy év körüli babátok akinek nincs foga, miket eszik reggelire/vacsira?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak két foga van, tehát majdnem olyan, mintha nem is lenne..:(

Nálunk tápszer a reggeli, valami tejtermék a tízórai (krémtúró, joghurt), esetleg Sinlac, ebédre főzeléket kap hússal, az uzsonna gyümölcspüré keksszel, kukoricapehelyjel, vagy csak magában, a vacsora meg tejbegríz, tejpép, vagy hús nélküli főzelék, és lefekvés előtt lecsúszik 50-100 kakaó junior tejitalból.


Szoktam próbálkozni a szilárddal is: étkezések között kap babakekszet, vagy kóstoltatok vele pl. puha bundáskenyeret, gyümölcsszeletet, kiflicsücsköt, vajas kenyér-katonákat, ezeket azért, hogy a rágó mozdulatokat gyakorolja. Megy is, csak hát fog nélkül nem olyan egyszerű a dolog...

Én sem tudom, mikor lesz az, amikor a szilárd ételekkel jól is tud lakni, mert most az van, hogy 4 katona után azt mondja, hogy megunta csócsálni, mert ugye csak szopogatni tudja...

2009. okt. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Annyira kevés dolgot lehet nekik még adni emiatt, nem ?

Én meg mindig tök szarul érzem magam, mikor megkérdezik, hogy: És eszik már mindent?

Mivel enne...

2009. okt. 8. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Na igen, én is tökéletesen ezt érzem! Ha rákérdeznek, már ott tartok, hogy "igen, eszik". Úgyse fogja leellenőrizni... :)

Eleinte nekem is nagyon rossz volt, szinte "fájt", azon gondolkoztam, mit rontottam el (én bolond, pedig arról senki nem tehet, hogy a gyerekének mikor jönnek a fogai...), meg mit tehetnék, de ezen már túlléptem, nem érdekelnek. Mondjanak, amit akarnak. Próbálják meg ők elszopogatni a kolbászos kenyeret, én meg mérem az időt, hogy mikor laknak jól...:S

A kisfiam első foga 11 hónaposan, a második 1 évesen jött ki. 20-án volt egy éves, de még nyoma sincs a következőnek. Nem tudok mit tenni, várok. Közben meg ugye éhen csak nem halhat a gyerek, püréket kap.

2009. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az én fiam holnap lesz egy éves. És nincs neki egyse. Pedig a múltkor a doktornő már kálciumot is írt neki, de nem történt semmi.

Azért mondjuk az is jó lenne, ha végre ehetnének ők is változatosabban. Nem?

Az enyém nagyon szeretne már olyat enni ami a mi tányérunkon van. Én abból szoktam neki egy egy falatot.

Dehát ha olyat adnék neki pl ebédre, akkor estig ebédelnénk.

2009. okt. 8. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Na igen, a család már régen megebédelt, mi meg még az ebédnél, és már a vacsinál ülnénk egy helyben! =o))

Én is szoktam neki abból adni, amit mi eszünk (mert már mindent ehet), de ennek igazából csak a kóstoltatás a célja, nem a jól lakatás...:S

Úgyhogy nálunk az megy, hogy az ebédnél megetetem péppel, majd abból kap 1-2 falatot, amit mi eszünk (mert hogy ki is nézi a szánkból...)

A kálcium nem jó semmire, állítólag genetikai, hogy mikor jön ki egy gyerek foga. Én is 11 hónapos voltam, tehát öröklődhet.

Egyszer azt hallottam egy gyerekfogásztól, hogyha egy gyereknek másfél éves korig nem nőtt ki még egy foga se, érdemes szakorvoshoz fordulni. De azt is mondta a riportban, hogy még nem találkozott egy olyan felnőttel se, akinek nem nőttek volna ki a fogai! :)

Én se tudok mást csinálni: sürgetni nem lehet, majd elindulnak. Mindenki azt jósolja nekünk, hogy szinte egyszerre fog jönni az összes, gyors egymásutánban. Látod, legalább hamarabb túl lesznek rajta, nem húzódik el annyira, nem? :)

2009. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és Isten éltesse kisfiadat, nagyra nőjön, boldog szülinapot neki! :o)
2009. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Igen, nekünk is mindenki azt mondja, hogy majd egyszerre jönnek.

2009. okt. 8. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!