Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy jó legyen?

Hogy csináljam, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés
7 hetes babámra azt mondta a védőnő,hogy túl sokat eszik-4380g,180ml-t-és hogy csökkentsem kb 120 ml-re,mert ezért fáj a pocija.De mit csináljak,ha egyszer ennyitől lakik jól..már így is csökkentettem 150 ml-re,de sokszor még kérne,nem lakik jól.Egyébként 2450grammal született és 2780grammal jöttünk haza.Tényleg túl gyorsan hízik?
2009. okt. 7. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

tápszeres vagy anyatejes?

HA tápszeres akkor kevesebb port tegyél bele.

2009. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az evések közötti időt hosszabbítani.Ha jóllakik,akkor ki kell bírnia.
2009. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes?

Az én fiam 2650-nel született és 2550 volt mikor hazajöttünk. Most 11 hetes és 5200 gramm a súlya. Ő anyatejet eszik csak, abból kb. 150-180 grammokat egy alkalomra. De ha megeszi a többet, akkor alszik 4 órát is a következő etetésig.

2009. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát havonta 1 kiló, az nem kevés. Ha tápszeres, akkor tényleg kevesebb porral csináld meg az ugyannyi folyadékot. Én 5 kanál helyett 3 kanállal tettem hozzá az orvos javaslatára.
2009. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos tápszeres.Eddig a Milumil HA startot ettük,tegnap váltottunk Bebára.Először úgy csináltam,hogy hígabb legyen a tápszer,de azt mondta a gyerekorvos,hogy azt nem szabad,mert nem lesz benne elég kalória.A védőnő szerint kb 1 napig "éheztetnem"kellene,hogy ki tudjanak ürülni a belei.De már így is keservesen szokott sírni,nem szeretném éheztetni...
2009. okt. 7. 11:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházban a csecsemősök azt mondták, szopizással nem ehet túl sokat a baba. Hagyjam mindig annyit enni, amennyit akar. A pocija valószínűleg a lenyelt levegőtől fáj, próbáld meg talán több ideig büfiztetni.

Mivel ennyire pontos milliliterekről beszélsz, most gondoltam rá, hogy akkor ez tápszert jelent? Azzal már hallottam olyat, hogy túlette magát a baba, mert nem kell annyira dolgoznia vele, mint a cicinél. Próbáld meg akkor azt is, hogy az ajánlott mennyiségnél tarts egy kis szünetet, büfiztess, sétálgass vele, lehet, hogy a babáknál is később érkezik csak a "már nem vagyok éhes" visszajelzés az agyba. A felnőtt embereknek is az a jó, ha lassan esznek, úgy sokkal inkább időben érkezik ez a jelzés az agyba, hogy már valójában nem is éhes, míg, ha gyorsan behabzsolod, tudod, hogy még az utolsó falat előtt is éhesnek érezted magad, de utána nem a jóleső érzés, hanem a degeszre ettem magam érzés jön, ami nem túl kellemes. Lehet, hogy a babád is kicsit mohó.

Amúgy pedig az nem gond, hogy gyorsan hízik, mert nem túl nagy súllyal született, valószínűleg nem lesz belőle cipelhetetlen óriás bébi.

2009. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs, ez még a komment előtt íródott, már látom, hogy írtad, tápszeres...

Éheztetni egy ekkora babát?????? Na, ilyet sem hallottam még soha!

2009. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, pont az a cél hogy ne legyen benne annyi kalória és úgy nem hízik annyira. Nekem a doktornéni javasolt anno mivel mi is sokat híztunk és nálunk be is vált. Én 150 ml vízbe 4 kanál tápszert tettem. Az esti adagot nem csökkentettem
2009. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!