Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasznaltok bebikompot? Tapaszt...

Hasznaltok bebikompot? Tapasztalato? Szerintetek megeri venni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 23:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Nekünk van bébikompunk és a fiam nagyon szereti.És szerintem ennek köszönhetjü,hogy már sétálgatni akar.Ha megfogjuk a kezét sétál.Én csak ajánlani tudom!
2009. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Én elég sok rosszat olvastam róla, mindegyik szakember szerint káros a használata, ezért aztán már nem is vettünk ill. kértük a rokonokat, hogy "ezt ne".
2009. okt. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
a bébikompról már kiderült, hogy árt a pici gerincének, nem szabad beletenni, szóval én nem vennék semmiképp
2009. okt. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

"A bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor ártalmas „normál” fejlődésű gyermekekre nézve. Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól. Sajnos tendencia a felegyenesedési reakciók felgyorsulása, 7-10 hónapos korú csecsemők már állnak, kapaszkodva járnak, az ülésben való manipulációra, kúszásra kevesebb energiát fordítva. Ráadásul sok szülő sajnos bébikompot vásárol gyermekének, katalizálva a folyamatot. Megtehetik, hiszen még kapható Magyarországon.Üdvözlettel,


Bordás Gergő

Gyógypedagógus, alapító tulajdonos

GEKKO Képességfejlesztő Játszóházak Országos Hálózata"

2009. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem használunk, egyértelműen káros és életveszélyes. Rengeteg más játék van, ami nem egészségtelen és nem lehet vele nagyot zakózni. Nem éri meg.
2009. okt. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
2009. okt. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom mért lellett lepontozni.Sok mindent mondanak,hogy ártalmas a picinek még is sok szülő használja.Szerintem csak annál a gyereknek rossz aki az egésznapját abban tölti.Az enyém kúszik-mászik és az ágyunknál már felál,de a saját ágyában is.Nem tudom miért kell a másikat lefikázni.
2009. okt. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Semmivel sem károsabb,.mint a párhónapos babának a hintaszék meg a többi mozgássegítő.Nagyon is hasznos,ha az anyuka pl. a konyhában van és bele teszi a babát,amíg ő főz.Természetesen nem abban kell lennie a gyereknek egész nap,hanem a kiságyában.Nálunk nagyon bevált,és egyik gyereknek sem ferde a gerince.
2009. okt. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Engem lehet lepontozni, DE: a véleményemet kérte a kérdező, ezért neki megírom akkor is: mi használtunk az első gyereknél, bár NAAAGYON ártalmas.

Minden rendben volt, a pici, aki nagyon szeretett volna már helyet változtatni (és nem a földön kusshadni) nagyon élvezte, imádott benne lenni. Nem törte ki a nyakát, nem csinálta ki a gerincét, satöbbi... 11 hónaposan állt önállóan, 12 hónaposan ment önállóan, ami nem extra, úgy gondolom. Tehát nem sietteti a menését a gyereknek egyáltalán.

Ez a Gekko-s írás meg.... Hol van felgyorsulva a járni tanulás??? Nekünk sorba mondják a szülők, hogy mi ennyi idősen már rég álltunk/mentünk, stb. Szóval én nem látom igazoltnak, amit állít. Kérdezd meg anyukádat, te mikor tanultál meg járni. Környezetünkben sok baba 15 hónaposan semmit se csinál még, van, aki meg 6-7 hónaposan áll, aztán sose volt bébikompban...

Úgyhogy én már beszereztem az új babónak a kompot, 9 hónapos, lassan használni kezdjük, hadd táruljon ki a világ neki is!

2009. okt. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem se nem életveszélyes, se nem károly ha okosan használjátok. Nyilván nem szabad egydül hagyni benne a gyereket, és nem szabad órákig abban ültetni. Marhára túl van lihegve ez az egész téma. Ha naponta 20-25percet használjátok, semmi baja nem lesz a gyereknek! Nekem is volt imádtam és nincs semmi problémám, gerincferdülésem se volt soha. A fiam 10hónapos, és egyszerűen imádja! Rohan vele a teraszon, beparkol, tolja vele a másik járgányát. Ha nem ül benne, akkor mögötte ál és tolja, tehát nálunk járássegtőként is üzemel. Ettől függetlenül gyönyörűen ül, kúszik, mászik, ülve eljátszik, labdát dob, pápát int, tapsol, szótagokat mond, amit szeretne arra rámutat. Tehát én nem látom, hogy le lenne maradva a fejlődésben a bébikomp miatt. 7hónapos korától használjuk.
2009. okt. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!