Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után lehet látogatn...

Mennyi idő után lehet látogatni újszülött babát?

Figyelt kérdés

Hamarosan megérkezik a kis családtag :o)

Nem tudom,h az influ miatt mennyi időt fog javasolni a védőnő/gyerekorvos,de én 4-6 hétre gondoltam!

Mi a vélaményetek erről?

Vmint hogyan mondjam meg azoknak,akik látni szeretnék a picit,h ne legyen sértődés?

Itt gondolok a barátokra,ismerősökre,szomszédokra.

Várom válaszaitok-köszönöm!


2009. okt. 6. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hét. Mondd meg egyszerűen de a "normálisaknak" ez egyértelmű, hogy ez a minimum.
2009. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem nyugodtan látogathatnak a rokonok ismerősök, csak a megfelelő higéniára kell odafigyelni. Mossanak kezet mielőtt a babához nyúlnak, meg nem kell agyon csókólgatni. Azon meg nem kell senkinek megsértődni, ha azt mondod, hogy pihenni kell a babának és elviszed a szobájába, vagy ahol már nem piszkálják.
2009. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Hozzám csak két hónap után jöttek. Persze mama, papa, nővérem előbb. De senkinek sem kellett a figyelmét felhívni rá. Mindenki alapból tudta, hogy így a jó a babának.
2009. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tőled is függ.

Én azt mondtam, hogy az első héten édesanyámon kívül senkit nem szeretnék látni.

Utána is csak akkor, ha a férjem is otthon van, mert egyébként nagyon fárasztó tud lenni. (egy kis édesség, egy kis ital kínálgatás)

És szerettünk volna összeszokni... hármasban... nagyon jó volt :)

2009. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hozzánk már nagyon korán jöttek. Viszont ha elfáradt, símán letettem aludni, olyankor csak egy kis "kukk" volt a megengedett, de volt olyan is, h. éppen az erkélyen aludt a babakocsiban és így nem is tudták megnézni.

Erre előre felhívtam mindenki figyelmét, h. jöhetnek, de a baba érdekei az elsők.

2009. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én megkértem a barátokat, hogy várjanak pár hetet, inkább magam miatt, mert elég ramaty állapotban voltam. Nem volt belőle sértődés, mondjuk a (közeli) rokonokat nem lehetett megállítani, jöttek, ha kellett, ha nem. :)
2009. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bea24 ***** válasza:
86%
Szerintem a 6 hét a normál.Feltétlenül mossanak kezet és ha van bőrfertőtlenítőd azzal is le lehet fújni a kezüket, az biztosan nem árt. Mikor született a babám én is úgy gondoltam, hogy 6 hétig mellőzöm az embereket, hogy legyen időnk össze szokni, de már a szülésem napján roham volt, szülés után 4 órával már jöttek az első látogatók és azóta is. Nem akartam megbántani őket. Na ennek az lett a vége, hogy elment a tejem. Szóval sztem feltétlenül mondd meg nekik, nehogy Te is így járj. Aki meg nem érti meg, annak úgy kell! 2 hós kislány Anyucija
2009. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szerintem ez nem egészségügyi kérdés, hanem az a döntő, hogy neked mi esik jól. az én fiam két hetes, de minden nap volt látogatója :)


ami nem volt jó, hogy a kórházban az első napján is érkeztek vendégek, de ez is csak azért volt, mert császárral kellett megszületnie, és míg én konkrétan haldokoltam (műtét után lábadoztam, maga volt a pokol), addig ők vidáman szelfiztek a fiammal, nekem meg - persze érthető, mert nem voltam túl szociális - szartak a fejemre. :( a mostani eszemmel ezt nem hagynám, sőt, talán az egész kórházi tartózkodás alatt: ott ugyanis állandóan zavar valaki (kisvizit, nagyvizit, takarító, reggeli, lázmérés, gyógyszer, gyógytornász, bcg stb), lehetetlen pihenni :( a kórházba csak adják be a kaját (mert a kórházi emberi fogyasztásra alkalmatlan), nézzenek rá a bébire, majd menjenek el.

de utána - főleg mikor már itthon voltunk - kajáért cserébe jöhetett minden vendég. csináltunk olyat is, hogy hárman is átjöttek, és az egyikük fazekakba hozott minden ételt, megterítettek maguknak, megebédeltünk, és el is mosogattak, majd elmentek!! szóval úgy volt vendégség nálunk, hogy nekem csak ülnöm kellett a terített asztal mellett. én úgy vagyok vele, hogy ezt kár lett volna kihagyni. :D

ha túl sokat maradnak, egyszerűen lefekszem pihenni, ha nem mered megmondani valakinek, hogy elég, akkor ez a közlési forma mindenképp beválik.

én csak olyanokat hívtam, akiket valóban ismerek, szeretek, akik nem jelentenek terhet, akik előtt merek bugyiban mászkálni. akiről tudtam, hogy tanácsot ad, kioszt, untat, stb, azt mellőztem. :) nekik lehet azt mondani, hogy a gyerekorvos javaslata, hogy 6 hétig (tetszés szerint három hónapig, esetleg hat hónapig :D) ne látogassák a babát :D

sztem csak annyi a fontos, hogy az első 6 hét a pihenésről szóljon számotokra - engem pihentet, ha családdal, barátokkal lehetek, meg is bolondulnék, ha 6 hétig csak a pasimat meg a nagymamákat látnám. de ez én vagyok, a lényeg, hogy úgy csináld, ahogy neked jó és aki ilyenkor megsértődik, az hülye. :)

2015. nov. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!