Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatta már valaki a HN1N...

Beadatta már valaki a HN1N oltást magának vagy a pici babájának?

Figyelt kérdés
ha igen mit tapasztalt, és mennyi idös a picije, illetve saját maga mit tapasztalt oltást követően, mellékhatást? köszi
2009. okt. 6. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy orvostól kaptam egy e-mail-t, hogy ne adassam be a 2 éves gyerkőcömnek. Külföldi, ismerős az orvos, nem csapna be minket.
2009. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM!


Ne adasd be se magadnak, se a gyerekednek, nincs normálisan tesztelve, rohammunkában állították elő a vakcinát, ráadásul egy több 10 évvel ezelőtt az USA-ban pusztító vírust használtak fel, nem a mostanit.


Az orvosok sem szívesen adják be, csak, ha valaki nagyon kéri.


A hosszú távú mellékhatásokról semmilyen adat nem áll rendelkezésre.


Ez a vírus egy gerjesztett pánik, nagyon sok pénz van benne, mármint sokat kaszálnak a gyógyszergyárak, ők fújták fel ennyire.

Egyébként orvosbarátnőm mondta, hogy a lefolyása ugyanolyan mint egy sima influenzáé, és nem törvényszerű, hgoy mindenki elkapja.


Inkább azt a pénzt, amibe ez a kéteseredetű, kétes mellékhatású vakcina kerülne költsd gyümölcsökre és zöldségekre, többet érsz vele, és azoknak tuti nincs semmilyen mellékhatása, tegnap bemondta a tv is, hogy mivel nincs infó a mellékhatásokról, így később beperelheted a gyógyszergyártó céget...


Szóval, ha nem akartok kísérleti nyulak lenni, inkább ne adassátok be.


Amúgy írd be a keresőbe "h1n1" és rengeteg ugyanilyen kérdést fogsz találni, rengeteg válasszal.

2009. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az a baj tanácstalan vagyok, mikor eldöntöm hogy nem adatjuk be mindig jön valami ami a másik oldalt is megerősiti, pedig én is azt vallom amit ti hogy nem, de tesóm meg pártolja és sorolja nekem az ellen érveket miért igen, én meg de miért nem szoval ez van, el vagyunk, ő lehet beadatja a gyerekeinek 12,18 évesek, az enyém még csak 6 honapos, neki én semmiképp nem gondolnám.csak mivel járunk közösségbe ezért félek. honapokig nem élhetünk begubódzva:))
2009. okt. 6. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos a lányom.

És NEM adatok neki oltást. H1N1-et pláne nem! A hosszútávú hatásaira nincsenek tesztek, plusz mire beoltanak, a vírus mutálódik és nem ér az oltás semmit.

Viszont ki tudja mit okoz a fejlődésében a gyereknek. Anno is volt influenza elleni oltás, lett is szövődménye a gyermekbénulás, úgy hallottam.


És mi is járunk közösségbe (baba-mama klub, céges gulyásparti, bevásárlás, város, akármi). Nem ész nélkül, mert visszavettem a menőkékből, ahogy jön a taknyos időjárás, de azért megyünk.


Igaz én adom neki az aloe vera gélt, plusz védi az anyatej. Én meg iszom a gélt és szedem az immunerősítő kapszulát, az gyakorlatilag olyan, mint egy influenza elleni védőoltás.


Fentiekből következik, hogy nem tudok segíteni a mellékhatások tekintetében, de szerintem erről az orvosok sem tudnak többet.


Szép napot!

2009. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én nem adatom be.

2009. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem kell hónapokig begubózódva élni. Már a legtöbb helyen párszáz forintért lehet venni olyan gélt, ami szárazon (vagyis víz nélkül) fertőtlenít. Bevásárláskor letörölgetem a bevásárlókocsit fertőtlenítő kendővel - anyu eü-s onnan van, nem láttam még kereskedelmi forgalomba, csak a pumpás verziót manikűrösnél. Rendesen odafigyelek az alapos kézmosásra és szedjük a c-vitamint.

2009. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!