Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki beadatta babájának az...

Aki beadatta babájának az agyhártya gyulladás elleni védőoltást, mikor adatta be? És mennyibe került?

Figyelt kérdés

Ma beszéltem a gyerekorvossal hogy beszeretnénk adatni a rota vírus ellenit, de mondta hogy annál fontosabb az agyhártya gyulladás elleni védőoltás, de a többit majd megbeszéljük.

Mire számítsak mennyit rakjak rá félre, most 2hónapos a picim, azt mikor adják be neki?


2011. márc. 3. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A rota határidős, le lehet késni róla.

De fontos a másik is, csak azt bármikor be lehet adatni.

2011. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én beadattam az agyhártya ellenit, a rota ellen nem, mert az túl drága volt. Az agyhártya ellen kapott egy szurit 4 hósan, meg még egyet 5 hósan, 2400 Ft-ba került összesen.
2011. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem beadatom mindkettőt, azt hittem hogy az agyhártyagyulladás elleni is 20-30ezer körül van.

:)

Így megengedhetjük magunknak mindkettőt, úgy húzósabb lett volna

2011. márc. 3. 16:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a rota ilyen drága, meg ha jól emlékszem a bárányhimlő elleni kb 7500 adagja. A többi jóval olcsóbb.
2011. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a Prevenarról beszélünk az ingyen van.
2011. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ingyen adták be, 3 hósan.
2011. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem a Prevenarról van szó, mert az tüdőgyulladás ellen adják.

Az agyhártyagyulladás elleni a neis vac vagy Menjugate oltás.

Beadattam a kislányomnak 3 és 5 hónaposan kapott 1-1-et a kötelező mellé( 5 hónaposan már csak az agyhártyagyulladás ellen).Darabja 2000 ft körül van.

A varilrix ami a bárányhimlő ellen van az pedig 8300 körül van.

Rota ellen nem oltattam(nekem az pénz szagú), nem tartom annyira fontosna, mert van millió féle vírus ami okozhat hányást hasmenést és ez nem halálos betegség, ha valaki odafigyel a gyerekére.Ellenben az agyhártyagyulladás nagyon komoly betegség és komoly kimenetele lehet rövid idő alatt, mivel nehezebb felismerni.

2011. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rota ellen is beadattuk anno, de bánom, mint a kutya.


A fiam most 17 hónapos, pár hete voltunk kórházba 5 napot, mert elkapott egy hányós-hasmenéses vírust, ami nem a rota volt, de rosszabbul nézett ki, mint a bent fekvő rotás gyerekek. Azt a pénzt jobb helyre is el tudtam volna költeni. Az oltás inkább csak üzlet és csak 2 évig véd...


Az agyhártyagyulladás ellenit most kapta meg, 1 éves kor felett már csak 1 szuri kell (1 éves kor alatt 2), 2240Ft volt.

2011. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!