Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 10,5 hónapos. Beadatná...

Kisfiam 10,5 hónapos. Beadatnám majd neki az agyhártya gyulladás elleni védőoltást. Tippek?

Figyelt kérdés
Beadatnám majd neki az agyhártyagyulladás elleni védőoltást. Viszont azt hallottam ha 1 éves kora előtt íratom fel és váltom ki úgy olcsóbb. Igaz ez? Ja és hányszor kell beadatni neki?
2009. júl. 1. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha 1 évesen adatod be akkor 2 szuri. Ha előtte akkor 3. A kisfiam 9 hónapos,2 hete kapta meg a másodikat,és majd valamikor kell egy emlékeztető. 1 éves kor előtt 2200 ft. körül van az oltás,utána nem tudom mennyi,de drágább az tuti.

2009. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Prevenár nevű oltásra gondolsz?(remélem így írják)Mi azt kaptuk és ingyenes volt.Igaz ez más ellen is véd nem csak az agyhártya gyulladás ellen.

Ha nem erre gondoltál bocsi.


Ezt találtam róla:

"A pneumococcus elleni védőoltás bevezetésével csökkenthetőek a gyermekkori torokgyulladások, mandulagyulladások, középfülgyulladások, ezáltal a gyermekek egészségének megőrzése mellett csökkenthető a szülők munkából történő kiesése és az egészségügyi ellátórendszer igénybevétele is. A térítésmentességgel a védőoltásokat egyenlő eséllyel kapja meg minden kisgyermek.


A fertőző betegségek között a Pneomococcus (Streptococcus pneumoniae) vezető halálozási ok világszerte. Ez a baktérium súlyos, életveszélyes betegségeket okozhat, úgymint tüdőgyulladás, agyhártyagyulladás és véráramfertőzés, de nagyon gyakran felelős felső légúti megbetegedések kialakulásáért, mint a középfülgyulladás, arcüreg-gyulladás és hörgőgyulladás.


Az ingyenes védőoltások, így a pneumococcus vakcina beadásáért nem kérhet pénzt az orvos."

2009. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az agyhártyagyulladás elleni az a NeisVac C. és fizetős. :) (első voltam)
2009. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!