Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alvó/rosszul alvó babák...

Nem alvó/rosszul alvó babák anyukái! Milyen homeopátiás vagy más szereket/módszereket próbáltatok már?

Figyelt kérdés

Az én lassan 11 hónapos fiam közel 4 hónapja ébred éjjel rengetegszer,kíváncsi lennék milyen "szereket",módszereket próbáltatok ki.

Ami egyik babánál nem vált be,lehet,hogy a másiknál beválik!


2009. okt. 6. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Mesékj, mit csinál ilyenkor éjszaka? Hányszor ébred? eszik? Iszik? Sír? Külön szobában van vagy veletek? Hány fok van a szobában? Miben altatod?
2009. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában kislányom csak rajtam akar cicizni és elaludni. Eddig is cicin aludt el, de ha elaludt betettem az ágyába és kész. Most szó szerint rajtam akar aludni. Lecsúszik a ciciről, de le már nem tudom tenni, vagy csak nehezen. Egy este ha magam mellé tettem, fognom kellett mind a 2 kezét. Igaz aznap túl sok inger érte.
2009. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam 6 hónapos koráig mintagyerek volt,este 7től aludt reggel 7ig.

Lehet,az volt a baj,hogy nem kóstoltatással adtam neki az első ételeket,vagy az,hogy lejjebb tettük a kiságyat:(!?


Azóta van olyan éjszakánk,hogy 16x-20x is felkel.

Az elején elég volt a cumi,utána már kellett a tea,aztán már csak akkor aludt vissza 1-2 órára,ha megszoptattam.Most 10,5 hónapos,elalszik este 7kor,megissza előtte a tápszer adagját.Percre pontosan 1 óra múlva felébred,kap cumit,utána is felébred,sírva elég gyakran.

Odamegyek hozzá,felveszem,ringatom,leteszem.Ezt addig csinálom,amíg még ki tudok kelni az ágyból,de ez a fáradtságtól már nem olyan könnyű.Ezután jön a mi ágyunkba,de ott sem alszik nyugodtan,sokat mocorog,nyöszörög.

Elméletileg már nincs tejem,de ilyenkor még mellre rakom,és így visszaalszik.Reggel fél6-6 körül kel fel utoljára.

Utána délelőtt alszik egy hosszút,10-től 1-ig,később már nem tudom egy pici időre sem lefektetni.


A gyerekszobába 23-25 fok van, rövid bodyban és rugdalózóban alszik.

Sokszor hajnali 1-2 óra körül,csak úgy alszik vissza,ha felkapcsoljuk neki a villanyt.

Már vettem neki különböző homeopátiás bogyókat(chamomilla,arsenicum album,stramonium,pulsatilla,lycopodium,viburcol kúp)

Természetesen kivártam a hatóidőket,de nem használt semmi.

A nemalváshoz még csatlakozott a kisfiam szeparációs félelme is,így a helyzet nem egyszerű.

2009. okt. 6. 13:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan írsz, én Szlovákiában élek. Itt van a Boironnak egy olyan terméke, amit már babák is szedhetnek. Neve Sativol. Nekem egyszer ezt ajánlotta az orvosnőnk, mikor panaszkodtam, hogy babám nagyon rossz alvó kezdetektől. Nem mertem kipróbálni, így nem tudom, hogy hatásos e.
2009. okt. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt találtam róla. Google fordította le szlovákról.

[link]

2009. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ezt a problémát az oldotta meg, hogy megtanítottam egyedül elaludni, és azt a módszert alkalmaztam éjjel is, ha felébredt. 4 nap után végigaludta az éjjelt, és azóta tudunk mi is, ő is piheni.

Előtte én is kipróbáltam mindent, a cumit, cicit, illoolajat, átrendeztem a szobát, homeos bogyót, stb...semmi nem használt, de az "Aludj jól, gyermekem" segített.

2009. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is sokszor ébredt éjjel. Fürdés előtt és után is meg kellett etetnem, nálunk ez jött be, éjfélig aludt csak, akkor is evett, és fél 5-kor is. Mivel kis súllyal született, én minden ébredéskor megetettem, szépen fejlődött, hamar behozta a lemaradást, és egy picit sem lett duci. 8 hónaposan éjjel 2-kor ébredt, akkor már szerettem volna az evést elhagysni, mert mindenki mondta, h. ekkora gyerek már nem az éhség miatt ébred, de ha nem kapott tejet (amit lefejve adtam neki a kezdetektől, mert ügyetlenül szopott) akkor ő is félóránként újra ébredt. Így aztán úgy döntöttem, megetetem 2-kor egyéves korán túl is. Aztán kitolódott fél 5-ig, akkor evett és 7-ig aludt. Másfél évesen aludta át az éjszakát csak.

3 hónapos koráig én is ölben altattam, aztán vettünk egy Chicco mozgásérzékelős, lágy zenét játszó éjszakai fényt, ezzel sikerült a kiságyba szoktatni, így aludt el evés után hamar. Nézte a nyugtató fényeket, és ha cumi miatt megébredt, elindult a zene és a fény. Azóta is 5Wattos fény világít nála, sötétben ő is sír.

Fontos, hogy ne kapcsolj nagy villanyt, ne zökkentsd ki, tegyél be babazenét (Álomszép c. Cd Bizet Emitől, vagy Celine Diont)Ha már nem szopik, a 3-as tápszer szerintem jobb, mint a tea. És következetesség, kitartás.

2009. okt. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát itt szinte minden féle módszert leírtak.Én születése óta küszködök az alvásával ami most mintha megoldódna-remélem.

Nekünk 14hónapig csinálta ezt.sajnos lehet én is hibás vagyok,mert nem mentem ki a szobájából aludni hamar,de ennek is megvoltak az okai anno.Szval.Mi is 15-20szor is felkeltünk az éjjel,átrendeztem már minden felé a szobáját.Mi 10diken lakunk itt eléggé szélsőséges az idő,mert nyáron megdöglünk a 30fokokban télen meg megfagyunk,most pl 19fok van nála és még ugye nincs hideg kint annyira..szval nem egyszerű.

Én mindenre homeopátiát alkalmazom,nem kell félni tőle.Bár tény amiket felsoroltál abból nekem csak a chamomilla van meg.

Nekem keresztanyám patikus ővele válogatunk szereket,de tudni kell,hogy mire mit adsz,mert ha nem megfelelő szert adod az adott problémára,nem is fog segíteni.

Neki a leírtakból az lehet az ok,hogy nagyon jön egy foga.Nálunk is ez volt.És nem mindig jön ki rögtön.Van,hogy napokig ilyen ,riadva kel fel,gondolom a fájdalomtól is ami fáradtan felerősödik.Na de gyökeresen ami nálunk a megoldást jelentette az az,hogy a gyereket átraktuk a másik szobába.Már régóta sejtettük,hogy a szobával van a gond-valamiért én sem bírtam itt aludni rendesen soha.Lehet mert sarok szoba ,és a rezgések úgy jönnek össze,nem tudom.már mindig mindenre ráfogtuk mi is.

Most ideiglenesen áttettük a kicsibe egy utazó ágyba,amit imád és jobban alszik-sokkal.nem mondom azt,hogy nem kel fel 2-3szor,de volt már,hogy majdnem végig aludta az éjszakát,reggel 5ig aludt ott-amíg 14hónapig egyszer sem aludta végig.

Tudom ezt sokan nem tudják megtenni,hogy átköltöztetik máshova ,de ha mégis próbáljátok ki.Lehet a szoba nem jó valamiért.Ők még sokkal fogékonyabbak a dolgokra,amiket mi nem is érzékelünk igazán.

Nos a kérdésedre a válasz amiket mi használunk homeós szerek.Chamomilla a fogára 15 vagy 9ch 5szem,coffea 15ch 2-3szem,kalium bromatum 15vagy 9ch 2-3szem.

az utolsó kettő a felriadt alvások miatt van.Ha nem tudom mi baja akkor mindkettőből kap 2szemet Plusz chamomillát és így jók.

Én a kúpot nem próbáltam még.Drágállom is,meg nem is volt rá szükség.Amit még használtunk egy darabig az a dentinox gél de abból csak 3szor kapott max egy nap ha nagyon kellett ,de most a drnő felírt egy felrázós oldatot amit szintén a fogára kell kenni és nagyon jó.kb 200ft,mert receptre adják elég sok is és jobb mint a dentinox.Ha gondolod priviben átküldöm a nevét csak üzenj.

Még ami nálunk probléma lehet az orra,mert be tud dugulni.ill a nyálkahártyája megduzzad és nem kap rendesen levegőt-na ez a rosszabbik,mert akkor nem jön ki semmi belőle.

Én mondjuk azt tudom javasolni,hogy már rövid ujjúban ne altasd,mert ők sokkal kisebbek és hajnalban már hül a levegő és egyáltalán nem biztos,hogy amit a légzésfigyelő vagy hőmérő mutat a fekvő felületénél is annyi van.Én télen mértem 3fok eltérés volt a matrac magassága és a mutatott érték között amit a légzésfigyelő mutatott.Sztem már adj rá egy hosszú újjut,én is adtam mikor még 24fokot mutatott.Volt ,hogy hajnalban 19-20volt,reggelre meg újra 22,mégis ők hamarabb áthűlnek.Próbáld ki egy pár estén ha hosszút adsz rá hátha jobb.Max vékonyabban takarod.

Igaz nálunk már hűvösebb van ,de nekem pl van egy vagy atléta vagy pólós body +egy hosszú ujjú+lábú pizsi,meg zokni rajta és egy polár takaró.És így nagyon jól érzi magát.Hát kb ennyi jutott eszembe hirtelen ,remélem segítettem:15hós baba mamája

2009. okt. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mi voltunk homeopátiás orvosnál és használnak a szerek amiket felírt nem mondom hogy tökéletes de nagyban javult a helyzet menjetek el!
2009. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
6-os, magyarul sírni hagytad, remek...
2016. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!