Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honaposan megerti, hogy...

7 honaposan megerti, hogy "nem szabad"?

Figyelt kérdés
Kisfiunk elkezdett maszni es felfele kapaszkodni mindenbe. Mar nem eleg neki a kis kialakitott jatszosarok, az egesz lakast fel akarja deriteni. Abban a szobaban, ahol napkozben tartozkodunk, van a szamitogepaztal, ami eleg instabil, babuci pedig lelkesen rangatja a zsinorokat. Mondtam Apanak, hogy tegyuk at a szamitogepet a masik szobaba, amig nem erti, hogy nem szabad. Apa inkabb rakiabal az eppencsak 7 hos fiunkra, hogy "nem szabad", aki erre sirni kezd. Vajon erti mar? Nekem ez eleg drasztikusnak tunik.
2009. okt. 6. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Rákiabálni nem kell, de prsze, hogy megérti. Elég annyi, hogy nem-nem!

Nekem is mindkét gyerekemet -naná- érdekelték a zsinórok, konnektorok, de megértették, hogy nem szabad,mondtam nekik, hogy veszélyes,még ha úgy is tűnik, hogy nem értik miről beszélsz,nagyon okosak ám 7-8 hónaposan is :-))

2009. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megérti a nem szabadot.Ha olyasmihez nyúl,ahova nem szabad,szólj rá és vedd el onnan.Esetleg adj a kezére egy pacsit( nem úgy,hogy fájjon,csak érezzze,hogy nem szabad.)Az is segíthet,ha valamivel eltereled a figyelmét,bár tapasztalatom szerint ez nem sokat használ.Ha egy gyereket valami nagyon érdekel,akkor nem hagyja magát mással eltéríteni.Ha viszont ráhagyod,akkor később sem fog szótfogadni.
2009. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, megértik. Kislányom már a hanglejtésből érti, hogy nem szabad! Aztán rám nevet, és vagy eljön onnan, vagy nem.

De hogy érti, az biztos :)

2009. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon is jol ertik. :o)
2009. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!