Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír evés után 20 perccel...

Miért sír evés után 20 perccel a baba?

Figyelt kérdés
10 napos iker fiaim vannak!Az egyik baba szoptatás után 20-30 perccel nagyon sír.Mindent megpróbáltam de nem tudom mi van!
2009. okt. 5. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet,h még éhes v hasfájós!

Próbáld meg még ciciztetni :)

2009. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Éhes szerintem ha egyébként máskor nem sírós csak kaja után! Bealszik cicizés közben? Lehet nem eszik eleget mert elalszik rajta, és mikor felkel rájön hogy megint éhes, nálunk így volt.

Próbáld ki hogy ő szopizzon először, mert akkor annyit eszik amennyit akar, először egyik cici, majd ha abból elfogyott másik cici.

(Miután szopizott egyik mellből, nyomd meg de ne egyszer, hanem vagy 7-8 szor és ha még akkor is spriccel a tej akkor még van benne, de ha nem akkor elfogyott, mert ha egyszer megnyomod még ha nincs is benne akkor is spriccel, és utánna jöhet a másik mell.)

Egyébként ha tudsz kérjél kölcsön egy baba mérleget, vagy digitális konyhai mérleg tetejére tegyél egy tálcát, tedd rá a babát szopi előtt, és szopi után így le tudod mérni mennyit evett.

Fejd le két mellből a tejet, és akkor meglátod mennyi tejed van, elég-e a két srácnak!

2009. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Olyan nem lehet,hogy gyenge az anyatej?

A doktornő azt mondja,hogy félóránál tovább ne szoptassam!

Megeszik40-50g -ot,böfizik ,leteszem órdít!

2009. okt. 7. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy éhes maradt. Lehet, hogy reflux? Kérdezz rá a dokidnál!
2009. okt. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az anyatej mindig pont olyan, amilyenre a babának szüksége van, tehát e téren biztosan nincs gond. :)

Szerintem is éhes lehet. A 30 perc elvileg elég neki a szopásra, de ha gyorsan elfárad vagy közben bealszik, akkor mégsem. Etesd meg mégegyszer!


4 hónapos ikrek anyukája

2009. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasfájás?
2009. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tejeddel nincs gond, én inkább a hasfájásra gyanakodnék!
2009. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet levegő is, amit nyelt, arra a böfiztetés jó, és sajnos egy pár hónap, mire a pocija jobban bírja - ez lehet babafüggő, akkor talán a másik kicsid szerencsésebb ilyen szempontból.

Ha nem az, akkor éhség.

Az a doktornő nagyon 30 évvel ezelőtt dolgot állít, ezért adják fel a kismamák sokan ma is, mert ilyeneket mondanak nekik! Az anyatej mindig tápláló, és mindig a legjobb dolog a kisbabáknak (összvissz a mamák 2%-a nem tudja a babáját táplálni, a többi - megfelelő segítséggel tudna). Az pedig, hogy csak haminc percet szabad, nem igaz - ez gyerek és mamafüggő, hogy mennyi idő alatt szopik meg egy baba. Még egy mama másik gyerekénél is lehet más, sőt, ha ugyanaz a baba épp fáradt, vagy nagyon éhes, akkor is lehet más (5perc, vagy 1 óra is!). Ez a mama tejleadási reflexétől, és a baba szopókészségétől függ.


Ikreket is elég a tejed szoptatni, mert a tested alkalmazkodik hozzá, mindaddig, míg elégszer teszed őket cicire, csak persze akkor neked is megfelelő menyiségű kalóriát és folyadékot kell fogyasztanod.

A mérlegelés minden étkezés - az itt olvasott és ismerőseim általános tapasztalatai alapján téged fog stresszelni és elbizonytalanítani, de ha úgy gondolod, hogy neked segít, próbáld meg.

Még az jutott eszembe, hogy esetleg ha nem mindketten kapnak egy-egy cicit, és azt étkezésenként váltva - egyik baba jobb cicin, aztán legközelebbi evésnél a másik baba a jobbon (úgy olvastam az a legjobb az ikreknél), akkor talán előfordulhat, hogy az egyik túl sok vizes, vagy zsíros részt kap a tejcsiből, és hiányolja a másik részét a tejnek - hogy szoptatsz?


Ezt a linket valaki ajánlotta, és tényleg hasznos, hátha segít neked is:

[link]

Írj majd, hogy mi lett, remélem, sikerül lerendezni, jó szopiztatást! :)

2009. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet megszomjazik, és azért kér még cicit, adjál neki, szoptasd amikor kéri, biztos fárasztó, de ez ezzel jár, meglátod nemsokára beáll a dolog, kitapasztalod melyik baba mikor akar szopizni, ne ragaszkodj a 3-4 óránkénti szopihoz, nekem volt hogy lányom fél óránként evett, majd átállt óránkéntire, két órán ként majd 4 óránként evett.
2009. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert éhes még az biztos!!üdv
2009. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!