Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz hajlandó főzeléket...

Mikor lesz hajlandó főzeléket enni?

Figyelt kérdés
7hónapos a fiam,de csak olyat hajlandó megenni amiben gyümölcs van.Pl:alma-csirke,gesztenye-alma-csirke,stb.Nem ízlik neki semmilyen zöldség.Mit csináljak?Próbáltam boltit és saját készítésűt is,de öklendezik,és kiköpi.A gyümölcsöt két pofára tömi.Most minden nap főzicskéljek valami főzeléket amit nem eszik meg?4hósan kezdtük a hozzátáplálást.
2009. okt. 5. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld anyatejjel keverni, ha persze tudod.
2009. okt. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugye nem cukrozod a gyümölcsös főzelékeket?

Almás krumplit szereti? Ha igen, utána jöhet az almás krumpli kicsi főtt csirkemellel. Ha ez is ok, akkor csalj egy kicsit, több krumpli kevesebb alma. Aztán alma helyett valami zöldség..


Vagy sütőtök? Sütőtök főzelék, gyufafejnyi nem jódozott sóval. Ha a sajtot bevezetitek, akkor sütőtök főzelék reszelt sajttal.


Cékla? Gesztenye? Ezek nem annyira "főzelékízűek" és sűrítheted krumplival.


Főzz neki nyugodtan gyümölcsösöket is, hiszen a felnőttek is esznek almaszószt, vagy meggyszószt. De időről-időre próbálj meg zöldséget is adni neki. Biztos találtok olyat, amit szeret.

2009. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is úgy kezdtük, hogy kevertük a gyümölcsöket krumplival, aztán fokozatosan csökkentettem a gyümölcsöt.

Egy ideig mindenhez sütőtököt tettem, az a kedvence, aztán azt is szépen elhagytuk. Most már bármit hajlandó megenni, nincs gondunk. 11 hónapos és mi is 4 hónaposan kezdtük.

2009. okt. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdést akár én is írhattam volna. Én kislányom is csak a gyümölcsös főzelékeket eszi meg, szintén 7 hónapos.

Ma volt először az, hogy paradicsomos burgonyát csirkemellel evett meg fél üveggel!

Egyenlőre adom neki a gyümölcsöseket, nem tudok mit tenni. Minden héten egyszer próbálom a "rendes" főzeléket adni neki, de nem eszi meg, kiköpi, aztán cipzárt húz a szájára :)

2009. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!