Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Mennyit kellene...

Mit tegyek? Mennyit kellene ennie egy 1 hónapos babának aki most 3300gr

Figyelt kérdés

Pénteken lesz 1 hónapos a babám, jelenleg 3300gr. Sajnos tejem nincs, így tápszert eszik. Mennyit kellene megennie egy nap, ha ő 4 óránként kíván enni, ehet-e úgy? A védőnő azt mondta, hogy csak 70-80ml ehet, de az nagyon kevés neki, sír nagyon ha nem eszi meg a 100ml-t.

Kérlek segítsetek.

Köszönöm szépen!


2009. okt. 5. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a védőnők jót akarnak,de minden babának más az igénye. Pláne, ha 4 óránként eszik. Próbálj meg 40ml után kis pihenőt tartani, kb 3-4 percet. Büfizzen egyet és mehet a többi. Nem baj, ha picit többet eszik, így nem terheled meg hirtelen a gyomrát, nem lesz semmi baja tőle.
2009. okt. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha 4 óránként eszik, akkor adj annyit, amennyivel jól lakik. Egyébként egész nap hallgathatod az éhes babád sírását! Nem a védőnő hallgatja egész nap! Egyébként ha nagyon nem tetszik neki, hogy többet asz, akkor mondj kevesebbet neki!
2009. okt. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet,h már nem aktuális a válaszom, de az én babám is épp ilyen, annyi különbséggel,h ő 4kg-mal született. Nekem sem volt elég tejem, igy tápszerrel pótoltam.Ma már csak tápit kap, 2 hónapos mult. És ő is 4 óránként eszik, van h a 160-220at megeszi!! Persze én el se mondtam a védőnőnek, az egy barom..!!Az én babám meg egészséges, kiegyensúlyozott, végig alussza az éjszakát!!Sztem hallgass az anyai ösztönödre, ne egy barom védőnőre, aki a tankönyvből fujja az anyagot! Boldog babázást!:)
2009. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!