Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egészséges, házi készítésű...

Egészséges, házi készítésű dolgokkal, vagy bolti ételekkel etetitek a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
Most múlt 1 éves a fiam. Mikor még kisebb volt, megfogadtam, hogy sosem kap majd túró rudit és bolti krémtúrót stb , hanem én fogom neki itthon elkészíteni ezeket majd házi túróból és még sorolhatnám mennyi elképzelésem volt. Most viszont van egy kétemberes pici manóm és örülök, hogy egyáltalán vásárolni tudok tőle, nem hogy itthon kotyvasztani. Ti is bolti dolgokkal etetitek a kicsikéteket, mert én a főzit magam készítem neki, de mást nem.
2009. okt. 4. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam azzal kezdte, hogy a házi gyümölcsös túrót, a gyümölccsel kevert natúr joghurtot rámköpködte. Nem egyszer, hanem akármikor, ha próbáltam. A boltit megeszi.

Nem az idő miatt nem csinálom, hanem azért, mert nem szereti az ilyesmit.

A főzelékből, egyéb főételekből viszont csak azt fogadja el, amit én főzök.

Szerintem előbb-utóbb úgyis kap (majdnem) minden gyerek ilyen "édességeket". És egyébként, mikor ovisak az apróságok, mindig inkább azt javasolják, hogy ezeket a bolti tejtermékeket kapják a csoki, cukorka, keksz és társaik helyett...

2009. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenki a legjobb édesanya szeretne lenni. Ehhez azonban a nap 24 órája kevés. A hozzátáplálás kezdetén mindent magam főztem, csak ha mentünk valahova, akkor kapott bébiételt. Ha nem is túró rudit, de sok mindent én is magam megvettem, egyszerűbb volt, nem is beszélve a sok időről, ami az elkészítéshez kell. Minden nap főzök, így van friss meleg étel, a kenyeret ősszel és télen magam sütöm, sütök süteményt, sok gyümölcsöt eszünk,próbálok csak hazai terméket venni. Megpróbálok minél egészségesebben élni ebben a mai nehéz világban. Sajnos nem ritka hogy a bölcsiből, oviból a gyerekek kólával és chipszes zacskókkal a kezükben távoznak...
2009. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
Az én gyerekeim napközben az ágyukban voltak,és így jutott időm főzni.Amikor már elmúltak 5 hósak,akkor ettek a mi kajánkból.A boltban nem nagyon vettem nekik semmit,és ma sem veszek.Sok mindnet eltudok készíteni itthon is.Ha van több időm,akkor olyasmiket készítek,amit letudok fagyasztani,és máskor előtudom venni.Pl.fasírt,krémtúró(házi tejből) gyümölcsös aludttej stb.
2009. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(A túró rudival nem tudom mi a bajod, azt még én is szeretem)


Főzök minden nap, a gyerekeim is azt ették mindíg. De kaptak túró rudit is. Később néha csokit sőt még vattacukrot is. Az ünnep az legyen ünnep.

De pl. a gyümölcsjoghurtot én csinálom magunknak is natúr joghurtból, szalámit kolbászt mi csináljuk, felvágottat nem veszünk csak sonkát.... Készételt nem veszek, bár ettünk már kirándulás alatt konzerv sóletet.

Szerintem nem kell túlzásba esni egyik irányba sem.

2009. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!