Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elrontottam? Esti...

Nagyon elrontottam? Esti alvással kapcsolatos. Többi lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos koráig -kisebb-nagyobb felkelésekkel- a kiságyában aludt. Este fürödtünk, ettünk, leraktam és aludt. Később már éjfél körül ébredt és azután csak fél órákra tudtam visszafektetni. Mikor ezt "meguntam", az éjféli kelés után magunk mellé tettem és így aludtunk reggelig. Mostmár ott tartunk, hogy borult az esti rutin is, fürdés-evés után már nem alszik el és estétől reggelig velünk alszik. (Lassan 1 éves.) Nekünk ez jó és kényelmes így, csak félek, hogy késöbb, ha nagyobb lesz, nem lesz-e "baj" belőle. Kicsit bánt, hogy a következetes nevelésemnek :-) annyi... Mit gondoltok erről? Kiváncsi vagyok, hogy aki kiskorától együtt alszik a kicsivel, ezt a késöbbiekben nem bánta-e meg! Írjatok! Köszi
2009. okt. 4. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én 10 éves vagyok.

3-an vagyunk testvérek a családban,én és a két kistesóm.Lencsike,aki 4 éves,az anyukám mellet aludt baba kora óta.Most 4 éves,3 hónapja melettem alszik egy szobában,anya és apa a hálóban,a kistesóm Eni meg egyedül.Nehezen ment el anyum mellől Lencsi,sírt,anyát akarta.1 hétig úgy aludtunk hogy anya odajött mellénk amig elaludt Lencsike.Még ma is néha néha sír,hogy ő anyát akarja.Szerintem jó és szép,hogy kisbaba kora óta melleted alszik kedves kérdő,de lehet hogy nagyon nehezen tudjátok majd elszoktatni.Ezt döntsétek el ti! Vannak gyerekek,akik az első naptól kedzeve nyugodtan aludnak egyedül,vannak akik sírnak.Ez egyéntől változó.

Remélem segíttem:)

2009. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sógornöm gyereke 4 és fél éves,és sir ha nem alhat velük! Szerintem szoktasd vissza az ágyikójába! Biztos nehéz,lesz,de meg kell tanulnia,hogy az az ö kis helye!
2009. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Babám 10 hós, három hónapja, mióta feláll, van éjjel ébredés, előtte szépen letettem még ébren az ágyba, és reggelig aludt. Úgy aludt el, hogy még dumált, de én kijöttem.

Most kézben vagy mellébújva alszik el, utána kiságy. Vagy 11-éjfél, vagy 3-4 körül ébred, sírva vár a kiságyba. Eleinte lelkesen altattam én is vissza, de ez nagyon kimerítő, sokszor fél óra is volt. Én nem magunk közé vettem, hanem van a szobájában egy kinyitható kanapé és én megyek oda vele. Már este megágyazok ott is, hogy ha ébred, egyből fekhessünk át. Az elmúlt három hónap alatt két olyan éjszaka volt, amikor mindenki a helyén aludt, és ott is ébredt. Nálunk ez bevált, így mindenki tud pihenni. Persze abban bízok, hogy idővel reggelig alszik, addig meg jó így. Szerintem a helyén aludjon el, vagy ha elaludt tedd az ágyába, mert a jót nagyon hamar megszokják és lehet, hogy évekig szeretne ott lenni. Szomszéd kisfiú 6 éves, szüleivel alszik. Átviszik elalvás után a helyére, de nem sokkal utána ébred, megy vissza.

2009. okt. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!